Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Nasdaq staat wankelend op van ziekbed

13 september 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Frits Njio
Frits Njio

Woensdagavond sloot de Nasdaq 1,2 procent hoger op 3893,80 punten. De Dow eindigde 0,5 procent lager op 11.182,20 punten.

Wall Street toonde echter een verdeeld beeld. Terwijl de tech weer favoriet werd bij koopjesjagers, kreeg Intel weer een afwaardering te verwerken. De chipbakker sloot 5,7 procent lager. In zijn kielzog nam het Advanced Micro Devices mee, die 6,8 procent liet liggen. De Philadelphia Semiconductor index klom 1,8 procent. Rambus steeg 10 procent, nadat het een licentieovereenkomst met het Japanse Nec had afgesloten. Micron Technology steeg 4,5 procent, Aplied Material 3,2 procent en Novellus Systems 3,7 procent.
De Goldman Sachs Hardware index daalde 0,4 procent. Hewlett-Packard leed onder de dure overname van consultancy PWC voor 18 miljard dollar en verloor maar liefst 6,7 procent. Compaq werd 5 procent goedkoper. IBM klom 1,8 procent na een opwaardering. De divisie Global Services zou in de markt zijn om KPMG’s consultancyarm over te nemen.
SCI Systems kwam met een winstwaarschuwing en ging 18,5 procent onderuit. Concurrenten Celestica en Flextronics gleden mee. Dell Computer bleef onveranderd, nadat ceo Michael Dell verkondigde dat de pc-markt in het tweede halfjaar weer zal aantrekken.
In de software ging het beter. Microsoft, dat zijn Windows 98 Millennium Editie presenteerde, steeg 0,2 procent. Cisco Systems klom 4,1 procent, Sun Microsystems 3,4 procent en Oracle 3,1 procent. In de telecom was AT&T de grootste stijger met ruim 4 procent. Worldcom steeg 1,2 procent nadat het te kennen had gegeven protest aan te tekenen tegen de beslissing Europese Commissie mobiele aanbieder Sprint over te nemen.
In de maand augustus zijn de Amerikaanse importprijzen 0,2 procent gestegen doro de stijging van olieprijs. Zonder de olieprijs zou dit 0,1 procent zijn geweest. De exportprijzen zakten 0,3 procent. Vanmiddag wordt de producentenprijsindex bekendgemaakt, die naar verwachting 0,2 procent zal zijn gestegen. De detailhandelsprijzen in augustus zullen naar verwacxhting 0,4 procent zijn gestegen. De wisselkoers van de dollar versus de euro bereikte eenfresh alltime lowvan 0,8593 dollarcent.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Navo-sg Mark Rutte ziet innovatie op slagveld enorm versnellen

    AchtergrondData & AI

    Ai-bedrijf Braincreators stelt de mens weer centraal in nieuwe koers

    ActueelSoftware & Development

    Europese tech hongert naar Navo-orders

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs