Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

AEX stabiel ondanks tech-winstnemingen

06 september 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Frits Njio
Frits Njio

Rond twee uur donderdagmiddag stond de AEX 0,05 procent lager op 694,68 punten. De Midkap stond 0,18 procent lager op 689,54 punten.

In grote lijnen volgt het Damrak de neergaande tmt(tech/media/telecom)-stemming aan de New-Yorkse Wall Street woensdagavond. UPC is de grootste verliezer en moet 5,1 procent terug op 27,99 euro. De Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs zou van zijn 2 miljard dollar grote investering in de ‘kabelaar’ af willen. De afwaarderingen in de Amerikaanse chipindustrie klinken ook door op het Damrak.
Asml zakt 0,56 procent op 43,77 euro en Philips staat stationair op 53,85 euro. Telco Versatel laat 3,7 procent liggen op 32,75 euro. KPN komt 1,2 procent omhoog op 31,08 euro en Libertel staat onveranderd op 16,45 euro. Cap Gemini stijgt 1,2 procent op 227,10 euro. Ordina verliest 2,2 procent op 35,80 euro.
Op de lokale markt valt genoeg te beleven. Grootste stijger is Tie, dat 10 procent klimt op 11 euro, gevolgd door Devote met 4,6 procent op 32 euro. Grootste daler is ICT Automatisering, dat over het eerste halfjaar 6 miljoen euro nettowinst boekte ofwel 0,58 cent per aandeel, een stijging van 27 procent vergeleken met een jaar geleden. Het bedrijf liet 6,9 procent liggen op 46,20 euro. UCC en SNT laten ieder 6,2 procent liggen op respectievelijk 13,60 en 38 euro.
Chip-apparatsjik Besi zakt 6 procent tot 14,95 euro. KSI International meldde over het eerste halfjaar een operationeel verlies van 1 miljoen gulden. De omzet steeg 55 procent tot 55,7 miljoen gulden vergeleken met vorig jaar. Het aan de Euro.NM genoteerde KSI laat iets liggen op 3,99 euro. Pink Roccade zag zijn nettowinst over het eerste halfjaar maar liefst 57 procent stijgen tot 35 miljoen gulden, vergeleken met vorig jaar. De omzet kwam 37 procent hoger uit op 681 miljoen gulden. Pink Roccade staat 0,5 procent lager op 57,50 euro.
VNU staat 1,7 procent lager op 59,25 euro, nadat het zijngreenshoeuitoefent, waardoor meer nieuwe aandelen worden uitgegeven en het emissiebedrag boven de 1 miljard gulden zal uitkomen.
Dat de AEX onveranderd blijft staan, is te danken aan Koninklijke Olie door de almaar stijgende olieprijs en dan doen definancials het meestal ook goed.
Op de Europese beurzen zijn ook minimale dalingen te bespeuren. De Londense Ftse staat 0,19 procent lager, de Frankfurter Dax 0,14 procent en de Parijse CAC40 0,07 procent lager. De Euro Stoxx-index staat 0,33 procent hoger op 5316,54 punten.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    Data & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs