Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
iphone

Kwart Nederlanders maakt nooit back-up van mobieltje

23 augustus 2016 - 07:49ActueelCloud & Infrastructuur
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Bijna een kwart van de Nederlanders (23,6 procent) maakt nooit een back-up van zijn smartphone. Daarmee lopen ze het risico waardevolle gegevens te verliezen bij verlies of diefstal van hun toestel. Zeker nu apparatuur steeds vaker zowel zakelijk als privé wordt gebruikt vormt dat een risico.

Het aantal mensen dat back-ups maakt van informatie op andere gegevensdragers (pc, laptop, tablet) scoort ongeveer gelijk. Daarvan slaat ook ongeveer een kwart geen belangrijke data van die apparatuur op in de cloud, op de eigen computer of op een externe harde schrijf. Dat blijkt uit onderzoek door Multiscope in opdracht van internetvergelijk.nl.

Multiscope onderzocht ook de wijze waarop Nederlanders back-ups maken van hun smartphone. Zoals gemeld maakt 23,6 procent nooit een back-up, 39,5 procent van de mensen maakt een back-up in de cloud, 38,1 procent maakt de back-up op een externe harde schijf en 36,1 procent doet dat op een computer, laptop of een tablet.

‘Het lijkt erop dat nog niet iedereen zich bewust is van de zeer waardevolle informatie die we op onze smartphone bewaren’, stellen de onderzoekers. Ze wijzen erop dat smartphones veel relevante informatie bevatten zoals belangrijke contactgegevens, een agenda, belangrijke documenten, foto’s en video’s.

iCloud

Marnix de Munck van internetvergelijk.nl reageert: ‘Toch kiest een kwart van de Nederlanders ervoor om nooit een back-up te maken en die gegevens op geen enkele manier veilig te stellen. Dit is opvallend, vooral omdat er verschillende mogelijkheden zijn om een reservekopie te maken en fabrikanten dat zo eenvoudig mogelijk maken, bijvoorbeeld via iCloud (iOS Apple).’ 

Meer over

Cloud BackupSmartphonesStorage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    cloud computing
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Denk niet te licht over ‘back-up naar de cloud’

    OpinieCloud & Infrastructuur

    3-2-1-regel bij hybride-cloudback-up is de basis

    Back-up
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Dataveiligheid met cloud-first back-up

    OpinieSecurity & Awareness

    Wat te doen met back-up bij een ramp

    OpinieCloud & Infrastructuur

    De vijf grootste back-up-uitdagingen

    2 reacties op “Kwart Nederlanders maakt nooit back-up van mobieltje”

    1. Johan Wijnker schreef:
      23 augustus 2016 om 13:41

      Duidelijk dat Multiscope zijn product probeert te verkopen.
      Overigens is back-up voor het grootste gedeelte van de gebruikers van de smartphone een volledig overbodige zaak.
      De gebruiker die op de standaard manier gebruik maakt van een smartphone (dat zijn de meeste) zal zijn contacten synchroniseren naar de cloud, mailen vanuit de cloud, photo’s en video’s uploaden naar social media en die gebruiker heeft geen documenten op zijn smartphone anders dan downloads vanuit de mail die toch al in de cloud staat.
      Daarmee is bij verlies of diefstal (bijna) niets verloren. Gewoon een nieuwe smartphone (niet duur als je die bestel in china) en accountgegevens invullen en je kan weer aan de slag.

      Login om te reageren
    2. Pa Va Ke schreef:
      24 augustus 2016 om 09:27

      goh, misschien gebruikt een kwart van de Nederlanders zijn/haar telefoon niet zakelijk.
      Ik heb bijvoorbeeld 3 kinderen, die gebruiken de telefoon vooral voor social media. E-mail contacten en foto’s staan in de cloud.
      Met de standaardinstellingen van Android/Google zijn ze met een nieuwe telefoon in ongeveer een uur weer volledig operationeel, hooguit wat wachtwoorden die opnieuw ingevuld moeten worden.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs