Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure

Bijstandsfraude oplossen met Smart Box

Winst
13 maart 2012 - 15:50ActueelCloud & InfrastructureInfo Support
externe partij
externe partij
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Info Support introduceert software waarmee gemeentelijke sociale diensten eenvoudig bijstandsfraude kunnen opsporen. Smart Box is een analyseapplicatie die de database van een gemeente koppelt aan gegevens van onder meer het UWV, de Belastingdienst en de Rijksdienst voor het Wegverkeer via het Inlichtingenbureau.

Als uit deze koppeling van gegevens een vermoeden van uitkeringsfraude ontstaat, kunnen sociale rechercheurs stappen ondernemen om een uitkering stop te zetten en terug te vorderen.

De rijksoverheid heeft plannen bekend gemaakt om het koppelen van digitale gegevens eenvoudiger te maken. Staatssecretaris Paul de Krom liet in een brief aan de Tweede Kamer weten dat proeven met deze maatregel in onder meer Maastricht en Den Haag landelijk kunnen worden uitgebreid.

Info Support heeft SmartBox samen met RCF Kenniscentrum Handhaving ontwikkeld. Ook de Sociale inlichtingen en opsporingsdienst (Siod), het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid en het College Bescherming Persoonsgegevens waren betrokken bij de totstandkoming en testfase van Smart Box. De analyseapplicatie is sinds kort in de testfase in gebruik bij de gemeente Capelle aan den IJssel, de gemeentes Zoetermeer en Westland zijn hiermee in voorbereiding.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Netwerk als cruciale securitylaag

    Waarom connectiviteit een sleutelrol krijgt in moderne security

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    3 reacties op “Bijstandsfraude oplossen met Smart Box”

    1. NumoQuest schreef:
      20 maart 2012 om 06:02

      Een prachtig initiatief dat alleen maar kan worden aangemoedigd. Met mijn ‘beperkte’ kennis van genoemde overheden kan ik u alleen maar succes wensen de betreffende instanties op één lijn te krijgen voor uw oplossing. Ik ben bang dat daar juist de grootste uitdaging in zal gaan zal gaan zitten daar verschillende ministeries en departementen graag zelf het wiel willen uitvinden, en zelf natuurlijk credits krijgen.

      Jammer dat ze bij de overheid het ‘concept’ en de achterliggende gedachte en principe van automatiseren nog steeds niet blijken te begrijpen. Misschien is dat je eerste stap?

      Succes!

      Login om te reageren
    2. Pascal schreef:
      20 maart 2012 om 14:34

      Ja een goede zaak,
      Het is een schande al die frauderende huisvrouwtjes op de weg als ik met mijn veel te dikke Volvo naar de slager ga om mijn chateaubriandjes op te halen.

      We zitten hier met een hele horde aan IT specialisten van diverse pluimage. Ik mag hopen dat er ook een paar tussen zitten die wel begrijpen waar we met dit soort middelen op af sturen.

      Login om te reageren
    3. Jan schreef:
      20 maart 2012 om 16:23

      Helemaal met je eens Pascal. Toen ik nog in de detachering zat en een mogelijke klus van een zelfde aard aangeboden kreeg heb ik nog serieus overwogen om bezwaar te maken op morele gronden maar de klus ging al naar iemand anders.

      Wat dat betreft kan je je afvragen hoe het zit met die 120 miljoen fraude per jaar proberen aan te pakken door voor miljoenen aan IT maatregelen te introduceren terwijl de regering miljarden aan garanties afgeeft aan een land wat jaren lang de kluit heeft lopen te belazeren.

      Maar als je dan nagaat dat deze fraude getallen aan de negatieve kant van de boeken van de gemeentes komen te liggen en die al veel minder te besteden krijgen van het rijk krijg je wel een indruk waarom er zo veel tijd en moeite wordt gestoken om dat zoveel mogelijk wordt tegengegaan. Dat het vaak minima zijn die geen kant op kunnen speelt dan in mindere mate mee lijkt het dan wel.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    shutterstock_2492545613

    Partnerartikel
    Digital Transformation

    Digitale transformatie én digitale aut...

    Organisaties willen sneller digitaliseren, slimmer werken met data en profiteren van de mogelijkheden van cloudtechnologie en kunstmatige intelligentie. Tegelijkertijd groeit de behoefte om controle te houden over gegevens, infrastructuur en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Industry news

    Auctivo veilt 144 vintage Apple-items

    IT Industry news

    40 miljoen beschikbaar voor wedstrijd energiezuinige ai-chips

    Cloud & Infrastructure

    EU-labelsysteem voor energie- en watergebruik in datacenters

    Cloud & Infrastructure

    Kort: 18 miljoen voor nieuwe zeekabel, Accenture en Anthropic in aanval tegen ai‑risico’s (en meer)

    IT Strategy & Governance

    Eurofiber gaat Groningse ai-fabriek huisvesten voor Surf

    Software & Development

    Kort: Nobian digitaliseert met SAP, HSD wordt bij de Hofstad Dienst van Algemeen Economisch Belang (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs