Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Vraag naar online professionals stijgt

13 maart 2012 - 11:093 minuten leestijdOpinieCloud & Infrastructuur

De ontwikkelingen op het gebied van internet en mobiele devices gaan razendsnel. Sinds 2010 is het gebruik van smartphones enorm toegenomen en nog steeds ontwikkelt deze markt zich in volle vaart. In augustus 2011 was de penetratie van smartphones in Nederland 42 procent, is te lezen op Emerce.nl. Dat is een verdubbeling ten opzichte van begin 2010.

Daarnaast blijkt uit onderzoek van het Telecompaper Consumenten Panel dat eind 2011 ongeveer één achtste van de Nederlandse huishoudens (12 procent) een tablet in zijn bezit had. 2 procent van de huishoudens blijkt al over twee of meerdere tablets te beschikken. Dit komt neer op een verdrievoudiging van het tabletgebruik in Nederland in het afgelopen jaar. Steeds meer organisaties zijn zich dan ook aan het oriënteren op het ontwikkelen van een online strategie.

Door deze online ontwikkelingen neemt de productie van apps recht evenredig toe. Meer bedrijven en it-aanbieders zullen apps gaan bouwen voor zowel de eigen medewerkers als voor de verkoop. Van iedere website die momenteel wordt gebouwd, wordt in de meeste gevallen ook een mobiele variant of een app gebouwd. Zo kan je je niet meer voorstellen dat je naar een talentenjacht zit te kijken, waarbij er geen app wordt aangeboden om meer informatie op te vragen of interactief deel te nemen. Daarnaast wordt er tegenwoordig bij aanvang van ieder tv-programma een hashtag geïntroduceerd waarop de kijkers met elkaar kunnen praten over de inhoud.

App Creators

Waar de mediabedrijven het spits hebben afgebeten met ontwikkelingen op dit vlak, krijgen ook organisaties buiten de mediabranche steeds meer vraag naar online specialisten die hun merk geschikt maken voor de online beleving. Dit is niet iets wat je er als werkgever zomaar 'even bij' doet. Het is belangrijk om goed te overwegen hoe je de online markt gaat betreden en wie je ermee wilt bereiken. Mede door de enorme snelheid waarin de online wereld beweegt, heb je echt specialisten nodig die zich hiervoor inzetten.

Het aantal ontwikkelaars dat deze apps kan bouwen is momenteel nog niet groot maar het is zeker dat er steeds meer bedrijven en professionals komen die zich hierin gaan specialiseren. De groei van zogenaamde App Creators is bijvoorbeeld al te zien aan recente initiatieven als de Application Developers Alliance, een eigen beroepsorganisatie voor mensen in deze functie. Ontwikkelaars die zich met Android, Apple iOS, RIM Blackberry en andere platformen bezighouden mogen zich aansluiten.

Flinke stijging

In de laatste twee kwartalen van 2011 merkte ik al een flinke stijging van de vraag naar online professionals en met de huidige ontwikkelingen in de markt zal dit het komende jaar alleen maar verder stijgen. Van deze mensen wordt, op hun beurt, veel actuele kennis van zaken gevraagd. Wanneer er eenmaal is gekozen voor ‘to app' in plaats van ‘not to app', wil je natuurlijk wel iets innovatiefs en interessants op de markt brengen om de online beleving van je merk zo sterk mogelijk te maken. Mocht de keuze van jouw bedrijf in 2012 op ‘to app' vallen, zorg dan dus voor de juiste online professional met kennis van en ervaring in jouw vakgebied.

Meer over

AppsSmartphones

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Eén reactie op “Vraag naar online professionals stijgt”

    1. Ruud Mulder schreef:
      14 maart 2012 om 08:55

      @ Pascal,

      Door de gigantische toename van smartphones is dit natuurlijk een logisch gevolg. Je hoeft natuurlijk geen hogere wiskunde gestudeerd te hebben om deze conclusie te kunnen trekken.

      De hedendaagse consument wil tegenwoordig waar en wanneer dan ook gebruik maken van je diensten. En dan is een app een verplichte vereiste. Ga je hier niet in mee als organisatie dan is de kans aannemelik dat je mogelijk klanten kwijt gaat raken.

      Ik vind je artikel daarom niet geheel spannend aangezien er niet veel dingen in stonden die velen van ons nog niet wisten. Neemt de vraag toe dan heb je extra handjes nodig. Dat is in iedere branche of markt zo. Oorzaak en logisch gevolg.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Pijl naar rechts icoon

    Esri Nederland

    Provincies Noord- en Zuid-Holland krijgen grip op ruimtelijke opgaven met ArcGIS (provincie Noord-Holland, provincie Zuid-Holland, ArcGIS en ArcGISEsri)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Met eSim voor iot is SGP.32 een feit

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Twee datablunders Anthropic in één week, vernieuwde HP LaserJet‑lijn (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    NSDC: Nederlandse datacenters achtergesteld bij Amerikaanse hyperscalers

    Cloud & Infrastructuur

    Nederlandse cloudcoalitie vormt front tegen Amerikaanse dominantie

    Cloud & Infrastructuur

    Apple Museum in Utrecht van start

    Cloud & Infrastructuur

    Na kritisch AcIC­T‑ad­vies zet DUO eindelijk vaart achter migratie naar ODC-Noord

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs