Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Intel breidt smartphoneportfolio uit

Intel
28 februari 2012 - 11:00ActueelCloud & InfrastructuurIntel
Sander Hulsman
Sander Hulsman

Intel gaat zijn smartphoneportfolio uitbreiden. Het gaat om nieuwe mogelijkheden voor het telefoonaanbod, zoals smartphone SoC (system on chip). Intel wil hiermee communicatieproducten verder uitbouwen, zowel voor het goedkope smartphonemarktsegment als voor het segment waarin prestaties voorop staan.

 

Intel heeft plannen voor drie nieuwe smartphone SoC-producten die het Intel-portfolio uitbreiden naar het goedkopere smartphonesegment. De energiezuinigheid van de Intel Atom-processor Z2460, voorheen bekend onder de codenaam ‘Medfield', wordt verder verhoogd en het platform zal snelheden tot 2 GHz ondersteunen. Verder kondigde Intel de Atom-processor Z2580 aan, die de prestaties van de Atom processor Z2460 verdubbelt en beschikt over een geavanceerde multimode LTE/3G/2G-oplossing. Voorbeelden van de Z2580 komen in de tweede helft van dit jaar beschikbaar en consumentenproducten op basis van deze processor worden in de eerste helft van 2013 verwacht.

Ook komt Intel met de Atom-processor Z2000. De Z2000 is volledig gericht op het goedkopere smartphonesegment. Het platform omvat een 1.0 GHz Atom-processor voor prima graphics- en videoprestaties, alsook de mogelijkheid om toegang tot het web te krijgen en Android-games te spelen. Het ondersteunt ook het Intel XMM 6265 3G HSPA+ modem met Dual-SIM 2G/3G, wat flexibiliteit biedt voor data- en spraakabonnementen om kosten te besparen. Dit toestel gaat verkocht worden in de opkomende markten.

Volgend jaar gaat Intel een 22nm SoC aanbieden aan carriers voor certificatie. Daarnaast zegt het bedrijf dat een 14nm SoC al in ontwikkeling is.

Strategische relaties

Intel bouwt de strategische relaties met Motorola Mobility en Lenovo verder uit en gaat nieuwe relaties aan met Orange, Lava International en ZTE. Zo komt er in het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk een nieuwe Orange-smartphone, gebaseerd op het Intel Atom processor Z2460-referentieontwerp.

De samenwerking met Lava International is om de grote groeimarkt in India te betreden. Zo komt de Xolo X900 op de Indiase markt. Deze is gebaseerd op het smartphonereferentieontwerp van Intel en zal de eerste op Intel-technologie gebaseerde smartphone zijn op de Indiase markt.

De samenwerking met ZTE is om producten voor mobiele operators te bouwen. De eerste mobiele apparaten van ZTE die gebaseerd zijn op Intel-technologie worden verwacht in de tweede helft van 2012.

Intel bouwt ook verder op de samenwerking met Google en blijft nauw samenwerken met onafhankelijke softwareleveranciers om ervoor te zorgen dat de meeste Andoid apps draaien op Intel Atom processor-gebaseerde apparaten.

Meer over

SmartphonesTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Intel levert Atom-processor voor smartphones

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Intel mikt op smartphone met nieuw platform

    Patrick Bliemer
    Cloud & Infrastructuur

    Intel neemt afscheid van de PC

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Intel verlegt inkomsten naar datacenter

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Intel levert Sara HPC-cloud voor onderzoekers

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs