Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

‘Ip belangrijkste technologie voor contactcenters’

17 september 2009 - 08:073 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurDimension Data
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

Organisaties zijn altijd op zoek naar technologie om hun klantenservice te verbeteren en klanten te behouden. Het laatste onderzoeksrapport van Dimension Data, Global Contact Centre Benchmarking Report 2009, laat zien dat consolidatie en integratie van communicatiekanalen bij bedrijven wereldwijd hoog op de prioriteitenlijst staat.

De belangrijkste technologie voor contactcenters is ip (internet protocol), stelt het rapport. Zes van de tien contactcenters werken met ip-technologie en in het afgelopen jaar was dit de meest geïmplementeerde technologie bij klantenservices. Deze voorkeur voor ip betekent een verschuiving ten opzichte van een paar jaar terug, toen nog aan de houdbaarheid van ip werd getwijfeld.

"Bedrijven zien steeds meer in dat ze kritisch moeten zijn wanneer ze technische beslissingen nemen. Dit is een perfecte tijd om de business case voor ip door te zetten. Het bespaart kosten en zorgt voor flexibiliteit nu en in de toekomst", zegt Wouter Bakker, line of business manager unified communications bij Dimension Data.

Bakker trekt de conclusie uit het rapport dat ip momenteel de belangrijkste technologische factor is voor contactcenters. Organisaties zien volgens hem steeds meer de waarde van ip. De technologie biedt de mogelijkheid om zowel spraak- als dataverkeer via één netwerk te laten verlopen en kan toekomstige eisen invullen met betrekking tot beschikbaarheid en continuïteit. Dit zijn en blijven belangrijke prioriteiten voor bedrijven die hun contactcenter willen integreren in de rest van hun organisatie. Steeds meer bedrijven kiezen voor een strategische aanpak wanneer ze nieuwe technologie implementeren. Bijna tachtig procent van de contactcentermanagers heeft voor de implementatie goedkeuring van de it-manager en andere beslissers binnen de organisatie nodig.

65 procent van de respondenten ziet het contactcenter als geïntegreerd onderdeel van het bedrijf. De focus op het vereenvoudigen van de infrastructuren om deze beter te integreren en zo kosten te reduceren, is bij deze bedrijven volop aanwezig. Ze zien in dat deze aanpak interne processen stroomlijnt en klanten voorziet van kwalitatief goede informatie via verschillende kanalen. 28 procent van de respondenten zegt de technologische complexiteit binnen zijn organisatie te verminderen door het aantal leveranciers terug te brengen.

Slechts twaalf procent van de ondervraagden zegt dat telefoontjes gerouteerd worden naar de agent met de meest geschikte kennis en kwaliteiten. Dimension Data verwacht dat dit percentage toeneemt wanneer bedrijven inzien hoe ze waarde aan hun onderneming kunnen toevoegen door hun middelen te optimaliseren. Daarnaast heeft slechts twintig procent van de contactcenters toegang tot salesgerelateerde informatie. Bakker licht toe dat technologie de groei bevordert en benadrukt dat dit gemiste kansen zijn om proactief de verkoop te bevorderen. Volgens hem kunnen bedrijven die technologie integreren in hun volledige organisatie, zich beter richten op het creëren van waarde. Dit kan bijzonder eenvoudig vanuit een stabiele ip-basis.

Voor het rapport werden 550 contactcenters ondervraagd in 36 landen, verdeeld over vijf continenten.

Meer over

DienstenNetwerkbeheerTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    inQdo

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Cloud is volwassen, de advisering nog...

    Cloud is volwassen geworden, maar de belofte is voor veel organisaties nog niet ingelost: complexiteit neemt toe, kosten vallen tegen en onafhankelijk advies is schaarser dan het lijkt. Cloudspecialist inQdo...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: TCS komt met variabele soevereine cloud, onderzoek PwC naar de data-economie (en meer)  

    Software & Development

    Hoe betrouwbaar is onze software?

    Overheid

    Amerikaanse overname Solvinity ketst af; DigiD gered

    Cloud & Infrastructuur

    Wingtech opent frontale juridische aanval op Nexperia

    Cloud & Infrastructuur

    Huawei beweert zonder ASML top van chipindustrie te bereiken

    Security & Awareness

    5 adviezen voor be­drijfs­con­ti­nu­ï­teit bij brand

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs