Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Nieuwe Fox-IT unit voor aanpak van cybercrime

20 september 2010 - 07:17ActueelInnovatie & TransformatieFox-IT

Cybercrime vormt een groeiende bedreiging voor de samenleving. In de strijd tegen digitale criminaliteit heeft Fox-IT zijn kennis gebundeld in een nieuwe unit, Cybercrime.

De speciale eenheid gaat cybercrime signaleren en voorkomen, helpt organisaties en overheden voorbereid te zijn en onderzoekt incidenten. Fox-IT gaat deze diensten vooral bieden aan overheden, financiële instellingen en de vitale infrastructuur, maar ze zijn toegankelijk voor iedere organisatie.

De unit Cybercrime richt zich op bescherming, maatregelen en incident response. Het team biedt bescherming door de it-beveiliging van organisaties te testen, zoals hackers dat doen. Consultants maken de organisatie, de processen en systemen klaar voor de opvang van incidenten en aanvallen. Monitoring, het digitale equivalent van een alarmsysteem, kan deze vormen van criminaliteit detecteren. Ook speurt de unit Cybercrime op internet rond, om digitale weerberichten af te geven. Doet zich een incident voor, dan neemt de unit maatregelen, in samenwerking met de forensische afdeling van Fox-IT. Een incident-responseteam komt in actie, beperkt de schade en zorgt dat de klant snel weer aan de slag kan. Met het opslaan en analyseren van netwerkverkeer wordt informatie verzameld die helpt bij het opsporen van de daders. Hierbij werken de experts nauw samen met politie en justitie om te zorgen dat criminelen worden gevonden, opgepakt en vervolgd.

"Een belangrijke ontwikkeling in de strijd tegen cybercrime is publiek-private samenwerking. We werken regelmatig samen in onderzoeken en kunnen het toejuichen dat Fox-IT hiervoor speciaal een unit heeft opgericht", zegt Lodewijk van Zwieten, landelijk officier van Justitie voor Cybercrime.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Injectie van 111 miljoen in PhotonDelta definitief

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Innovatiezone in Almere, grote Defensiedeal Pro Warehouse (en meer)

    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en managed services op de MSP Show & Service Desk Show in Utrecht

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs