Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Eco Systems krijgt injectie van Silicon Polder

27 oktober 2003 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Rik Sanders
Rik Sanders

Ict-fonds Silicon Polder Fund investeert zo’n drie ton in Eco Systems uit Oss. Het bedrijf levert software op het gebied van milieuzaken, arbeidsomstandigheden en kwaliteitszorg.

Het polderfonds krijgt in ruil voor het risicodragend kapitaal een minderheidsbelang. Oprichter Frans Beurskens vertelde in maart dit jaar reeds tegenComputabledat hij op het punt stond een overeenkomst met het Silicon Polder Fund te sluiten. Met de investering wilde het bedrijf extra mensen aantrekken en meer aandacht schenken aan marketing. Die beide doelen staan nog steeds overeind, zegt algemeen directeur Ad Schuurmans ruim een half jaar later, na de definitieve ondertekening van het participatiecontract. "Bovendien zoeken we een internationale distributeur." Het uiteindelijke doel is de groei van Eco Systems in een versneld tempo te kunnen doorzetten.
 
Volgens Wim van den Brandt, directeur van het Silicon Polder Fund, draait de Osse softwaremaker lekker. Opvallend is dat het bedrijf klein in omvang is (circa 25 medewerkers), maar wel grote bedrijven bedient, waaronder Unilever, Mars/Masterfoods, Bavaria, Koninklijke Marine en AMC Amsterdam, direct dan wel via partners. Dit soort organisaties gebruikt de software van Eco Systems vaak in combinatie met erp-pakketten. Belangrijke modules zijn E-Quest voor het beheer, de registratie en de analyse van gegevens, en P-Quest voor procesinformatie.
 
"Het is een nichemarkt", zei Beurskens eerder. "Veel organisaties hebben dit soort systemen nodig voor de registratie en rapportage. Bovendien bestaan er allerlei relaties tussen onderwerpen als milieu, arbo en kwaliteit, bijvoorbeeld tussen gevaarlijke stoffen en verzuim. Zulke informatie maken wij via intranet of een koppeling met personeelinformatiesystemen inzichtelijk voor managers, pz-functionarissen en bedrijfsartsen."
 
Autodidact Beurskens – inmiddels chief technology officer – richtte in 1993 Eco Systems op. In de jaren tachtig werkte hij na een studie politicologie als schillenboer. In die tijd ontdekte Beurskens ook de eerste pc’s en begon hij softwareprogramma’s te ontwikkelen voor het opslaan van recyclinggegevens. Die activiteiten vormden de basis voor zijn bedrijf.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Software & Development

    Rabobank ruilt in 2028 Siebel in voor Salesforce en Informatica

    Security & Awareness

    Eset, Microsoft en Palo Alto Networks stra­te­gi­sche cy­ber­part­ners van Navo

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Te veel moeite

    Innovatie & Transformatie

    VU-hoogleraar Giuffrida wint pres­ti­gi­eu­ze Intel- award

    Innovatie & Transformatie

    Ministerie waarschuwt ict-werkgevers snel pensioenregeling om te zetten

    Security & Awareness

    ‘Ai net zo goed in phishen als mensen’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs