Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Handen schudden

Axez koopt back-upspecialist GuardData

29 juli 2015 - 09:51AchtergrondCloud & InfrastructuurAAC CosmosAxezHP Inc.
Annemiek Sprado
Annemiek Sprado

Opslag- en netwerkdienstverlener Axez neemt de back-up- en archiveringspecialist, GuardData over. Beide partijen waren al partner van elkaar en boden al gezamenlijk clouddiensten aan op basis van HP Helion en Indica. De bedrijven waren al enige tijd in overleg over een overname, omdat de bedrijven elkaar steeds vaker wisten te vinden bij trajecten voor klanten.

Het Arnhemse GuardData biedt schaalbare datacenterdiensten, archiverings- en back-upoplossingen aan grotere bedrijven en internetdienstverleners. De overname betekent een versterking voor de dienstverlening van Axez. Het bedrijf uit Rijswijk is overigens HP Platinum Converged Infrastructure Partner.

Directeur Rene van Dop geeft aan dat de vergelijkbare open bedrijfscultuur van de twee ondernemingen een belangrijke factor was voor de overname. ‘De samenwerking heeft in de afgelopen maanden een dermate intensieve vorm aangenomen dat de overname een logische vervolgstap is. Soms heb je als reseller de wens en gedachte dat je alles zelf kan. Terwijl de samenwerking met een andere partner juist de krachten bundelt en ervoor zorgt dat je sneller en flexibeler je doelen kan bereiken.’

Onder één dak

Dop geeft aan dat dankzij de overname het voor resellers mogelijk is om hun klanten zonder extra investeringen een combinatie te bieden van HP Converged Infrastructure-projecten en clouddiensten vanuit Nederlandse datacenters. Voor klanten houdt dit in dat zij meer ervaring en expertise onder één dak kunnen vinden. Voor de bestaande klanten betekent dit ook dat zij loyaal kunnen blijven aan hun vertrouwde partner, met de voor hen bekende aanspreekpunten. ‘Daarnaast kunnen dankzij de fusie onze cloudspecialisten hun gehele focus op deze dienst leggen. Mede hierdoor kunnen wij oplossingen aanbieden met hoge sla’s.’

In 2009 verzelfstandigde Axez zich uit de holdingmaatschappij Borghoudt, waaronder ook nog de ict-dienstverleners AAC Cosmos en Itvise vielen. Directeur Van Dop deed toen een management buy-out van de Axez-opslagactiviteiten. 

Na het zetten van de handtekeningen is op het favoriete terras van het team van Axez een fles open getrokken en hebben de partijen geproost op een succesvolle samenwerking. 

Meer over

ConsultingFusiesOvernameStorage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Axez en Ictivity samen in beheer ICT-infrastructuur

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs