Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure

Spoelstra Spreekt: Waarom is dit geen nieuws?

Jacob Spoelstra Asjemenou verbaasd
24 april 2024 - 12:41OpinieCloud & InfrastructureGoogle
Jacob Spoelstra
Jacob Spoelstra

COLUMN – Het wil maar niet lukken aan de formatietafel. Wilders liep boos van tafel, Omtzigt deed dit al eerder, Yeşilgöz wilde eigenlijk helemaal niet aan tafel zitten en Van der Plas zit al heel lang aan tafel maar niemand die dat doorheeft.   

Na zo’n vijf maanden onderhandelen, lijkt het erop dat de ‘toeslagouders’ eerder hun geld hebben dan dat er een nieuw kabinet is. Maar er liggen nogal wat problemen op die tafel. Er moeten meer woningen komen. Dankzij de klimaatveranderingen hebben we hier Zuid-Franse zomers en de rest van het jaar het klimaat van Schotland. En als laatste natuurlijk: er komen steeds meer migranten naar Nederland. Vooral dit schijnt voor kiezers het grootste probleem te zijn.

Willen ze wel demonstreren maar moet het in de buurt van de grachtengordel zijn?

En terwijl er druk via talkshows en het platform-dat-niemand-X-noemt wordt geformeerd, heeft Google aangekondigd een vierde datacenter in Groningen te bouwen. Waarom is dit geen nieuws? Waarom hoor je de formerende partijen hier niet over? Waarom liggen er geen demonstranten van Extinction Rebellion op de A7 richting het noorden? Of is Groningen te ver? Willen ze wel demonstreren maar moet het in de buurt van de grachtengordel zijn?

Blokkendoos

Google dat een nieuw datacentrum in Groningen opent, dat zijn al onze crisissen in één samengevat. Het versterkt de klimaatcrisis, het wordt gebouwd met arbeidsmigranten en in plaats van woningen verrijst een heel grote blokkendoos. En waarschijnlijk moeten ook eerst wat boeren uitgekocht worden om het terrein stikstofneutraal te krijgen.

Je kunt er met alle formerende partijen heel lang over praten maar het klimaat, de migratie, de woningnood of het stikstof is niet het probleem. Wij zijn het probleem. Google dat maar eens. Niet te vaak natuurlijk anders moeten we er nog een datacentrum bijbouwen.

Jacob Spoelstra

Jacob Spoelstra

Jacob Spoelstra is columnist en stand-upcomedian. Kijk voor meer informatie hier.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Netwerk als cruciale securitylaag

    Waarom connectiviteit een sleutelrol krijgt in moderne security

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Eén reactie op “Spoelstra Spreekt: Waarom is dit geen nieuws?”

    1. Een oudlid schreef:
      24 april 2024 om 14:23

      Jacob vergeet één ding, niemand wil in Groningen wonen waardoor de blokkendoos van Google niet zo storend in het landschap is als een stel windmolens aan de rand van Amsterdam. Extinction Rebellion maakt zich tenslotte vooral druk om een energietransitie waarin het tekort aan de groene megaWatts de densiteit per vloertegel bepaalt als we kijken naar een paar natuurkundige wetten. Elementen van de natuur zoals wind & zon zijn dan ook net zo lastig te reguleren als de klimaathijadisten die ze van het asfalt moeten vegen:

      “We cannot solve our problems with the same thinking we used when we created them.”

      De calvanistische waarden en normen van ora et labora doen me verlangen naar een lichte vorm van dicatuur want alle buitenparlementaire acties om niets na te laten aangaande de status quo van de macht gaan om het over de (formatie)tafel schuiven van een paarse drol. Van een stikstofcrisis naar asielcrisis ben ik dan ook klaar met het gedogen van een grachtengordel omdat het polderen om het versterken van onze dijken gaat. Want in het maatschappelijke meescheppen zit er nog een verschil in de instroom waardoor ik me niet herken in de polarisatie van WIJ en ZIJ.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructure

    Afpersing via technologische afhankelijkheid door de VS: is dat echt een risico?

    IT Strategy & Governance

    Kort: Geen 5 maar 7 ai-gigafabrieken EU, tweede locatie HomeComputerMuseum (en meer)

    Cloud & Infrastructure

    De weg naar meer digitale autonomie

    datacenter groei
    Cloud & Infrastructure

    Microsoft eindigt record boekjaar met groeispurt

    Datacenter

    ITB2 Datacenters gaat na dertig jaar stoppen

    IT Strategy & Governance

    Waarom datasoevereiniteit over controle gaat, en niet over geografie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs