Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

IBM zet Oracle op getuigenlijst

29 april 2004 - 22:00AchtergrondGovernance & Privacy
Jasper Bakker
Jasper Bakker

IBM heeft zijn lijst op te roepen getuigen voor de rechtszaak van SCO onthuld. Het ict-bedrijf wil topmensen verhoren van Novell, Oracle, S2 Strategic Consulting, Center 7, SCO-klant EV1servers.net en SCO-investeerders Canopy Group en Royce & Associates.

Novell is de vorige eigenaar van de Unix-code met bijbehorende rechten en patenten. Het softwarebedrijf heeft dat verkocht aan SCO, maar stelt dat het slechts een gedeeltelijke verkoop was. Center 7 is een partner van SCO. Het opduiken van de naam van Oracle is een verrassing voor veel analisten; die databankleverancier heeft zich tot op heden afzijdig gehouden in de Linux-strijd van SCO. Oracle ondersteunt het open source besturingssysteem, maar heeft vooralsnog geen standpunt voor of tegen ingenomen.
Opvallend is ook dat Microsoft en Sun Microsystems, beide licentienemers van SCO’s omstreden Linux-licentie, niet op deze eerste lijst staan. Die twee serverleveranciers hebben de hele rechtenkwestie van SCO afgekocht om hun klanten bescherming te bieden, zo verklaren topmensen van beide bedrijven. Op IBM’s lijst ‘ontbreken’ verder SCO-investeerders Royal Bank of Canada en Baystar Capital Management.

Pressie

Laatstgenoemde leek vorige week terug te komen van zijn eerdere steun aan SCO. De investeringsmaatschappij, die ook een band heeft met Microsoft, eiste zijn financiële injectie van 20 miljoen dollar terug. Dit leek op het eerste oog een ommezwaai van Baystar, maar is dat bij nader inzien niet. Woordvoerders van Baystar stellen juist dat SCO zich moet concentreren op zijn juridische portfolio. Dat omvat de omstreden rechten en patenten op Unix-technologie, die volgens SCO ook van toepassing zijn op Linux.
Baystar stelt wel dat SCO zijn koers dient te wijzigen en roept dan ook op de directie te wisselen. “SCO moet zijn middelen concentreren op het intellectuele eigendom dat het bezit en de juridische aanklachten in 2005”, aldus Baystar-woordvoerders. De Unix-erfgenaam heeft al verklaard het geïnvesteerde geld zeker niet te willen retourneren. Verder vindt de roep om een directiewisseling ook geen gehoor en is SCO niet van plan zijn publieke uitlatingen over Linux in te tomen.< BR CLEAR=LEFT>

Meer over

Opensource

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Pijl naar rechts icoon

    Esri Nederland

    Provincies Noord- en Zuid-Holland krijgen grip op ruimtelijke opgaven met ArcGIS (provincie Noord-Holland, provincie Zuid-Holland, ArcGIS en ArcGISEsri)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Governance & Privacy

    ‘Uitstel Solvinity‑deal kan DigiD beschermen tegen VS‑wetgeving’

    5 gen ai toepassingen
    Overheid

    5 manieren waarop gemeenten gen-ai gebruiken

    Data & AI

    GitHub gooit Copilot-interacties in de ai-trai­nings­ma­chi­ne

    Security & Awareness

    ‘Eén kwetsbaarheid kan vandaag miljoenen apparaten raken’

    Data & AI

    Gemeenten denken te weinig na over inzet van ai 

    Data & AI

    Datasoevereiniteit in tijden van geopolitieke frictie: wie bestuurt wie?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs