Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance » IT Governance & Control » Soevereiniteit

IBM zet Oracle op getuigenlijst

29 april 2004 - 22:00AchtergrondSoevereiniteit
Jasper Bakker
Jasper Bakker

IBM heeft zijn lijst op te roepen getuigen voor de rechtszaak van SCO onthuld. Het ict-bedrijf wil topmensen verhoren van Novell, Oracle, S2 Strategic Consulting, Center 7, SCO-klant EV1servers.net en SCO-investeerders Canopy Group en Royce & Associates.

Novell is de vorige eigenaar van de Unix-code met bijbehorende rechten en patenten. Het softwarebedrijf heeft dat verkocht aan SCO, maar stelt dat het slechts een gedeeltelijke verkoop was. Center 7 is een partner van SCO. Het opduiken van de naam van Oracle is een verrassing voor veel analisten; die databankleverancier heeft zich tot op heden afzijdig gehouden in de Linux-strijd van SCO. Oracle ondersteunt het open source besturingssysteem, maar heeft vooralsnog geen standpunt voor of tegen ingenomen.
Opvallend is ook dat Microsoft en Sun Microsystems, beide licentienemers van SCO’s omstreden Linux-licentie, niet op deze eerste lijst staan. Die twee serverleveranciers hebben de hele rechtenkwestie van SCO afgekocht om hun klanten bescherming te bieden, zo verklaren topmensen van beide bedrijven. Op IBM’s lijst ‘ontbreken’ verder SCO-investeerders Royal Bank of Canada en Baystar Capital Management.

Pressie

Laatstgenoemde leek vorige week terug te komen van zijn eerdere steun aan SCO. De investeringsmaatschappij, die ook een band heeft met Microsoft, eiste zijn financiële injectie van 20 miljoen dollar terug. Dit leek op het eerste oog een ommezwaai van Baystar, maar is dat bij nader inzien niet. Woordvoerders van Baystar stellen juist dat SCO zich moet concentreren op zijn juridische portfolio. Dat omvat de omstreden rechten en patenten op Unix-technologie, die volgens SCO ook van toepassing zijn op Linux.
Baystar stelt wel dat SCO zijn koers dient te wijzigen en roept dan ook op de directie te wisselen. “SCO moet zijn middelen concentreren op het intellectuele eigendom dat het bezit en de juridische aanklachten in 2005”, aldus Baystar-woordvoerders. De Unix-erfgenaam heeft al verklaard het geïnvesteerde geld zeker niet te willen retourneren. Verder vindt de roep om een directiewisseling ook geen gehoor en is SCO niet van plan zijn publieke uitlatingen over Linux in te tomen.< BR CLEAR=LEFT>

Meer over

Opensource

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Soevereiniteit

    Toezichthouders pleiten voor versnelling digitale autonomie

    Soevereiniteit

    De agenda van staatssecretaris Willemijn Aerdts: drie prioriteiten

    Soevereiniteit

    Solvinity in de aanval: Staat blokkeert verkoop maar wilde zelf nooit toehappen

    Soevereiniteit

    Opensource: ideaal voorbij de wer­ke­lijk­heid van soe­ve­rei­ni­teit en support

    Soevereiniteit

    Cyberagentschappen Five Eyes roepen op tot actie tegen ai-dreigingen

    De overstap deel 6
    Soevereiniteit

    Mijn laptop is al soeverein, nu mijn telefoon nog

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs