Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Storm dreigt voor Europese industrie

05 december 1996 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondInnovatie & Transformatie
Maurice van Uden
Maurice van Uden

"Ondernemingen met activiteiten in Europa kunnen de komende vijf jaar een periode tegemoet zien van concurrentie en verandering die haar weerga in de geschiedenis niet kent; veroorzaakt door veranderende Europese wetten en de toenemende druk van de internationale markt".

Deloitte & Touche Consulting Group stelt dit in een rapport ter viering van de integratie tot één Europees opererend bedrijf. Voorheen werkten de organisatie-adviseurs van Deloitte op nationaal niveau.
"Er zijn wetswijzigingen op komst, zoals de liberalisatie van belangrijke industrieën en de introductie van de gemeenschappelijke munteenheid, die mogelijk een positieve invloed hebben op de concurrentiekracht van de Europese industrie. De negatieve kant van dit verhaal is de onzekerheid over de gevolgen. Dit is slecht voor de zaken en vooral voor de betrouwbaarheid van planningen. Ook bestaat er twijfel of de veranderingen wel ver genoeg gaan en of die snel genoeg plaats vinden om de concurrentiepositie van Europa veilig te stellen."

Dubbele kosten

Het bureau voorspelt op grond van de wijzigingen een aantal gevolgen voor Europese organisaties. "Banken ondergaan grote veranderingen om de transacties te kunnen uitvoeren in de gezamenlijke munteenheid en om het personeel hiervoor op te leiden. Detailhandelsorganisaties verwachten dat de kosten van overschakeling zo’n 34 miljard dollar bedragen, ofwel zo’n 2 procent van de jaaromzet. De plannen om een half jaar lang te werken met twee munteenheden kan deze kosten makkelijk verdubbelen."
Een ander probleem vormt de noodzaak voor bedrijven om zich in iedere lidstaat afzonderlijk te registreren. "Hierdoor krijgen ze te maken met tegenstrijdige wetgevingen. De hiermee gepaard gaande kosten van juridische procedures liggen rond de 30 miljard dollar."
"De grote barrières tot de gezamenlijke markt worden verkleind door deregulatie van belangrijke industrieën, zoals de telecommunicatie, energie en transport."
De liberalisatie van de Europese telecom-markt vanaf 1998 biedt enorme voordelen: de kosten gaan omlaag en de kwaliteit van de dienstverlening omhoog. Ook ontstaat een grotere diversiteit van het aanbod. Efficiënte netwerken maken een maatschappij zonder contant geld mogelijk. Europa is hiermee al erg ver. Toch maken organisaties nog te weinig gebruik van de technologische mogelijkheden, zeker in vergelijking met de Verenigde Staten, zo meent het bureau.
De plannen om rond 1999 een deel van de energiemarkt open te stellen voor internationale concurrentie biedt eveneens grote mogelijkheden. "Op dit moment betalen Europese bedrijven tot 50 procent meer voor hun energie dan Amerikaanse. Hoewel we niet verwachten dat het deels openstellen van de markt direct tot prijsdalingen zal leiden, opent het de weg voor echt vrije concurrentie."

Transportsector

Ook de transportsector krijgt te maken met grote veranderingen. "Het vrijere luchtverkeer heeft al geleid tot belangrijke dalingen van de tarieven en tot de komst van tachtig nieuwe maatschappijen. De integratie van de Europese luchtverkeersleiding moet leiden tot verdere reductie van kosten en verbetering van de service aan de reiziger."
Het treinverkeer in de Europese Gemeenschap is – om te kunnen overleven – door een adviesgroep van de Commissie al gewaarschuwd voor de noodzaak tot fundamentele veranderingen. De scheiding tussen infrastructuur en transportactiviteiten is wat dit betreft al een belangrijke stap in de goede richting, aldus de accountants. Ook de vorming van een aantal vrije routes voor goederenvervoer – vrij van alle gangbare formaliteiten – levert voordelen op voor kostenniveau en concurrentiekracht.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Lummelaars veranderen de wereld

    Netwerk, hub, organisaties
    ActueelData & AI

    Ook Amsterdam krijgt eigen ai-hub

    ActueelCarrière

    Grens tussen cio en cto vervaagt

    OpinieData & AI

    Process intelligence: gamechanger voor supply chain-optimalisatie

    Trein, spoor
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nokia moderniseert GSM-R-netwerk Prorail

    AchtergrondCarrière

    Microlearning: leren in minuten in plaats van dagen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs