Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Object Design ziet gouden bergen in nieuwe markten

04 december 1997 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondData & AI
Roy op het Veld
Roy op het Veld

Objectgeoriënteerde databases hebben de toekomst – al vindt het gebruik ervan nu nog beperkt ingang. Het bedrijf Object Design uit de Verenigde Staten verwacht met zijn objectgeoriënteerde database Object Store flink te profiteren van de marktontwikkelingen in de komende jaren.

Complexe datatypen, Internet, gedistribueerde applicaties, elektronisch zakendoen: voor al deze zaken zijn objectgeoriënteerde databases te verkiezen boven relationele", zegt André Bruins, manager van Object Design in Nederland. Trots verwijst Bruins naar het feit dat zowel Microsoft als Netscape Object Store als database gebruiken voor hun browser: voor het opslaan van Java-applets en gebruikersprofielen. Ook Oracle toonde interesse. Vorig jaar ondernam dit bedrijf twee pogingen om Object Design over te nemen. Dit ging niet door; Het databasebedrijf wil een eigen naam verwerven in IT-land.
Object Design is sinds kort met een vestiging in Nederland vertegenwoordigd. "Grote klanten", zegt Bruins, "verwachten regionale aanwezigheid." Op het gebied van dienstverlening zoekt het bedrijf samenwerking met partners. Onderhandelingen daarover vinden nu plaats. Objective Alliance, de huidige distributeur van het objectgeoriënteerde Object Store, zal overigens ook een rol blijven spelen bij de licentieverkoop en ondersteuning. In februari 1998 zullen de beide bedrijven daartoe een nieuw distributiecontract afsluiten.
Bruins maakt het toekomstige succes van Object Design aannemelijk door erop te wijzen dat de zogenoemde Universele Database nog niet is doorgebroken. "De markt voor volledig objectgeoriënteerde databases in 2001 wordt door bureaus als IDC en Gartner Group niet voor niets geschat tussen de 2 en de 7 miljard dollar", zegt hij. De totale database-markt bedraagt dit jaar rond de 5 miljard dollar. Object Design claimt met een marktaandeel van 38 procent het marktleiderschap op. In 1996 werd een omzet van ruim 38 miljoen dollar gedraaid, die in 1997 en 1998 moet oplopen naar respectievelijk 55 en 75 miljoen.
Het nieuwe bedrijf richt zich met name op grote klanten op het gebied van telecommunicatie, het bankwezen en uitgeverijen. Alcatel, Nucletron, de Staatsdrukkerij, TNO, de Koninklijke Marine, IBM en Philips behoren tot het klantenbestand, dat in totaal uit 25 namen bestaat.
Hoewel meer software-applicaties in de toekomst gebruik zullen gaan maken van object databases, verwacht Bruins dat telecom- en bankbedrijven een voortrekkersrol zullen gaan vervullen. Hij benadrukt overigens dat gebruikers hun relationele databases niet aan de kant hoeven te zetten. Als voor analysesoftware Object Store wordt gebruikt, is het mogelijk om met behulp van het programma Dbconnect, de benodigde gegevens te repliceren uit een relationele database. "Bestaande transactiesystemen kunnen dan in de lucht blijven, terwijl nieuwe toepassingen draaien met hoge prestaties", aldus Bruins.

Meer over

DatabasesECM

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Carrière

    Nieuwe Box 3-stelsel jaagt techtalent het land uit

    cover boek De Grote Verandering
    Data & AI

    Van Empel ontrafelt impact van ai – en zet lezer aan het werk

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Datacenter NorthC heeft tijdelijke stroom­voor­zie­ning, SiSo verkocht aan EyeTi (en meer)

    Data & AI

    Ai neemt ons leven niet over (maar verandert het wel ingrijpend)

    Carrière

    Bird verplaatst meeste werk van Nederland naar VS

    Security & Awareness

    Kort: Moederbedrijf Canvas sluit deal met hackers, weerbaarheid vitale sectoren in Nederland zwak (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs