Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Digitale certificaten belangrijke peiler in Thrustworthy Computing initiatief

04 december 2003 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondIT Strategy & Governance
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

De Europese Commissie heeft een belangrijke bijdrage geleverd aan Microsofts koerswijziging om de eigen producten en internet veiliger te krijgen. Het concern volgt met de omarming van digitale certificaten in zijn nieuwe producten de EU-richtlijn voor elektronische handtekeningen.

  
Steve Adler, senior consultant bij Microsoft: “Windows XP en Windows Server 2003 kunnen overweg met standaard digitale certificaten.”
Een jaar voordat bedrijfsstrategist Bill Gates begin 2002 het Thrustworthy Computing Initiative binnen Microsoft lanceerde was de Emea-organisatie druk bezig om de producten af te stemmen op wetgeving uit Brussel die informatiesystemen veiliger moet maken. "Door de richtlijn voor elektronische handtekeningen bijvoorbeeld kunnen Windows XP en Windows Server 2003 met standaard digitale certificaten overweg", zegt Steve Adler, senior consultant bij Microsoft.
Adler, van oorsprong afkomstig uit Australië, is vanaf 1996 betrokken bij de ontwikkeling en marketing van het Active Directory-product. Halverwege 2001 werd hij verantwoordelijk voor de Europese pki-strategie (public key interface) bij Microsoft. De softwarereus wilde zich conformeren aan standaarden én tegelijkertijd aan nieuwe EU-regels voldoen.

Beveiliging

De door de EC en het bedrijfsleven gesponsorde PKI Challenge heeft een belangrijke bijdrage geleverd aan gestandaardiseerd gebruik van certificaten binnen Microsoft-producten. In deze test, die halverwege 2001 begon en dit jaar afliep, werden pki-systemen van tien verschillende fabrikanten, waaronder die van Microsoft, getest op interoperabiliteit. In een ander systeem aangemaakte certificaten bleken pas na enige aanpassingen te werken in pki-omgevingen van een ander merk.
De EC heeft in de uiteindelijke rapportage over deze test de namen van deelnemende bedrijven niet genoemd. Microsoft heeft onder andere zijn sleutelafhandeling aangepast, geeft Adler als voorbeeld. "Europa is veel verder met het gebruik van smartcards dan de VS. Er zijn zo’n dertig nationale initiatieven met digitale identiteitskaarten in Europa. Uiteindelijk zullen dit soort kaarten door de twee beveiligingslagen – fysiek eigendom en kennis van de bijbehorende code – transacties op internet een stuk veiliger maken."

Privacy

Certificaten zijn een belangrijke peiler onder het Trustworthy Computing-initiatief, al ziet Adler mensen in de VS deze technologie niet snel oppakken. "De Amerikanen hebben een hele andere benadering van privacy rond dit soort toepassingen. Het gaat hen al snel te ver. Europa springt daar anders mee om." Naast certificaten in de uiteindelijke software zelf is sinds de start van het initiatief beveiliging ook een integraal onderdeel bij het ontwerp van nieuwe producten. Het bedrijf is van plan om ook programmeurs buiten het bedrijf toegang te geven tot de standaardchecks die het zelf uitvoert op nieuwe software. Deze mogelijkheid wordt als eerste in het ontwikkelhulpmiddel Visual Studio ingebouwd. < BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    shutterstock_2492545613

    Partnerartikel
    Digital Transformation

    Digitale transformatie én digitale aut...

    Organisaties willen sneller digitaliseren, slimmer werken met data en profiteren van de mogelijkheden van cloudtechnologie en kunstmatige intelligentie. Tegelijkertijd groeit de behoefte om controle te houden over gegevens, infrastructuur en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Bij voorkeur Europees

    IT Strategy & Governance

    Publiek-privaat manifest om ai-cyberdreiging te beteugelen

    Security & Risk

    Kort: Alarm over ai-gedreven cyberaanvallen, robothond legt marathon af op één batterij (en meer)

    IT Strategy & Governance

    Tweede Kamer dringt aan op verbod camerabrillen na waarschuwing AP

    IT Strategy & Governance

    ‘Ontsnappende ai-agents? Dat is ook heel veel marketing’

    IT Industry news

    Auctivo veilt 144 vintage Apple-items

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs