Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Digitale certificaten belangrijke peiler in Thrustworthy Computing initiatief

04 december 2003 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondGovernance & Privacy
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

De Europese Commissie heeft een belangrijke bijdrage geleverd aan Microsofts koerswijziging om de eigen producten en internet veiliger te krijgen. Het concern volgt met de omarming van digitale certificaten in zijn nieuwe producten de EU-richtlijn voor elektronische handtekeningen.

  
Steve Adler, senior consultant bij Microsoft: “Windows XP en Windows Server 2003 kunnen overweg met standaard digitale certificaten.”
Een jaar voordat bedrijfsstrategist Bill Gates begin 2002 het Thrustworthy Computing Initiative binnen Microsoft lanceerde was de Emea-organisatie druk bezig om de producten af te stemmen op wetgeving uit Brussel die informatiesystemen veiliger moet maken. "Door de richtlijn voor elektronische handtekeningen bijvoorbeeld kunnen Windows XP en Windows Server 2003 met standaard digitale certificaten overweg", zegt Steve Adler, senior consultant bij Microsoft.
Adler, van oorsprong afkomstig uit Australië, is vanaf 1996 betrokken bij de ontwikkeling en marketing van het Active Directory-product. Halverwege 2001 werd hij verantwoordelijk voor de Europese pki-strategie (public key interface) bij Microsoft. De softwarereus wilde zich conformeren aan standaarden én tegelijkertijd aan nieuwe EU-regels voldoen.

Beveiliging

De door de EC en het bedrijfsleven gesponsorde PKI Challenge heeft een belangrijke bijdrage geleverd aan gestandaardiseerd gebruik van certificaten binnen Microsoft-producten. In deze test, die halverwege 2001 begon en dit jaar afliep, werden pki-systemen van tien verschillende fabrikanten, waaronder die van Microsoft, getest op interoperabiliteit. In een ander systeem aangemaakte certificaten bleken pas na enige aanpassingen te werken in pki-omgevingen van een ander merk.
De EC heeft in de uiteindelijke rapportage over deze test de namen van deelnemende bedrijven niet genoemd. Microsoft heeft onder andere zijn sleutelafhandeling aangepast, geeft Adler als voorbeeld. "Europa is veel verder met het gebruik van smartcards dan de VS. Er zijn zo’n dertig nationale initiatieven met digitale identiteitskaarten in Europa. Uiteindelijk zullen dit soort kaarten door de twee beveiligingslagen – fysiek eigendom en kennis van de bijbehorende code – transacties op internet een stuk veiliger maken."

Privacy

Certificaten zijn een belangrijke peiler onder het Trustworthy Computing-initiatief, al ziet Adler mensen in de VS deze technologie niet snel oppakken. "De Amerikanen hebben een hele andere benadering van privacy rond dit soort toepassingen. Het gaat hen al snel te ver. Europa springt daar anders mee om." Naast certificaten in de uiteindelijke software zelf is sinds de start van het initiatief beveiliging ook een integraal onderdeel bij het ontwerp van nieuwe producten. Het bedrijf is van plan om ook programmeurs buiten het bedrijf toegang te geven tot de standaardchecks die het zelf uitvoert op nieuwe software. Deze mogelijkheid wordt als eerste in het ontwikkelhulpmiddel Visual Studio ingebouwd. < BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    hack
    Security & Awareness

    Hack na hack, dag in dag uit

    Data & AI

    Aansprakelijkheid van de ai-agent

    soevereiniteit
    Governance & Privacy

    ICC vervangt Microsoft-werkplekken en gaat voor soevereiniteit

    privacy
    Governance & Privacy

    Verplicht scannen tegen kinderporno geschrapt omwille van privacy

    privacy
    Governance & Privacy

    Nieuwe Europese richtlijnen voor platforms en privacy

    ai hallucineren
    Data & AI

    Hoe voorkom je ai-hallucinatie?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs