Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Ict’ers zien Rijk nog steeds niet zitten

12 december 2002 - 23:00AchtergrondCarrière
Jasper Bakker
Jasper Bakker

De Nederlandse overheid is nog altijd niet interessant als werkgever voor automatiseerders. Opvallende uitzonderingen zijn echter de Belastingdienst en het ministerie van Verkeer en Waterstaat.

Dit blijkt uit de ‘Arbeidsmarktmonitor Rijk, De ict-functie bij het Rijk’ van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Dat rapport is een jaarlijkse publicatie van BZ waarin het ditmaal de ict-functie in de overheid belicht. Dit omvat ook de aantrekkelijkheid van de Nederlandse overheid als ict-werkgever.
De positie van het Rijk op dat vlak is niet bepaald sterk, luidt één van de conclusies. Het gebrek aan populariteit van de overheid bij ict’ers is al jaren een bekend probleem. Het komt grotendeels voort uit de scheve verhouding in salariëring tussen de overheids- en de private sector. Daarnaast speelt het imago van overheidsbureaucratie een rol.

Ook Defensie

Automatiseerders binnen en buiten de overheid zijn, voor zover geïnteresseerd in het Rijk, vooral gericht op de Belastingdienst en Verkeer en Waterstaat. Die twee overheidsinstanties genieten een gunstiger imago. Onder ict’ers die reeds bij het Rijk werken is ook Defensie gewild.
Het Rijk voorziet wervingsproblemen en wil deze situatie dan ook verbeteren. "Ict is een noodzakelijke functie bij het tot stand brengen van de gewenste veranderingen in de werkwijze van het Rijk binnen de veranderende samenleving", stelt demissionair BZ-minister Johan Remkes.
Het rapport bevat dan ook een reeks aanbevelingen om de werving van ict’ers te verbeteren en op te voeren. Één van de initiatieven op dit vlak is de mogelijke oprichting van een eigen ict-opleidingsinstituut. Deze moet de opleidingsbehoefte van automatiseerders in het Rijk beter aan laten sluiten op het aanbod in de markt.

 
Jasper Bakker

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Deze 10 directeuren presteren het beste in ict!

    OpinieCarrière

    De rechtszaak van een eeuw

    ActueelCarrière

    Deze 10 it-talenten presteren het beste!

    ActueelCarrière

    OU opnieuw hoogste gewaardeerde universiteit in studentenenquête

    OpinieCarrière

    Zen and the Art of Understanding software

    ActueelCarrière

    Kort: Brandbrief smartphone jongeren, Erasmus eert Baan, celstraf ict-handelaar (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Marco Gouw - Country Manager Veridas

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Geverifieerd, Echt en Betrouwbaar: Waa...

    Door Marco Gouw, Country Manager DACH & BENELUX bij Veridas Digitale transformatie heeft het makkelijker dan ooit gemaakt om een...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs