Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Miljardenverlies Atos door afschrijvingen

Afname, verlies
[Foto: Patrick Foto/Shutterstock.com]
02 augustus 2024 - 13:04ActueelInnovatie & Transformatie
Rik Sanders
Rik Sanders

Atos (93.000 werknemers) heeft in de eerste jaarhelft een nettoverlies geleden van 1,94 miljard euro, inclusief afschrijvingen. De omzet zakte de voorbije zes maanden met 10 procent tot 4,96 miljard euro. De vraag naar it-diensten was met name zwak in Noord- en Zuid-Amerika en in Europa was er een terugval te zien in publieke orders, vooral in Duitsland.

Het Franse it-concern boekte waardeverminderingen van 1,57 miljard euro op sommige van zijn activa, in verband met een financiële herstructurering van de groep en omdat sommige klanten contracten opzegden. Zonder die afschrijvingen zou het nettoverlies op 124 miljoen euro uitkomen, tegenover 113 miljoen euro in de eerste zes maanden van 2023.

De schuldenberg bedraagt 4,8 miljard euro (tegenwoordig 2,3 miljard euro eind juli 2024). Het concern heeft een herstructureringsplan uitgewerkt dat zijn voortbestaan moet garanderen. Atos haalde in dat kader kortgeleden 1,67 miljard euro aan financiering binnen van banken en obligatiehouders.

Verder is er alweer een nieuwe topman benoemd, Jean Pierre Mustier (de zesde in drie jaar tijd), die de begin dit jaar als ceo aangestelde Paul Saleh vervangt. Mustier is ook voorzitter van de ‘board of directors’.

Vervreemdingen

Vorige maand kondigde Atos aan zijn WorldGrid-divisie aan technisch dienstverlener Alten te willen verkopen voor 270 miljoen euro. Deze groep (1100 man) houdt zich met oplossingen  op het vlak van it en ot voor energie- en water bedrijven.

Eerder al werd bekend dat er gesprekken lopen met de Franse overheid over het overnemen van de voor de staat strategische activa Advanced Computing, Mission-Critical Systems en Cybersecurity Products-activiteiten van de tak BDS (Big Data & Security) voor zevenhonderd miljoen euro.

Vorig jaar verkocht Atos ook al zijn unified communications & collaboration services-activiteiten, ook bekend als Unify, aan Mitel Networks. Maar financieel directeur Jacques-François de Prest meldde deze week dat er momenteel geen andere desinvesteringen worden overwogen.   

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst. De praktijk van verschillende manieren van industrieel bouwen

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Pieter de Haer, Portfoliomanager Previder

    Partnerartikel
    AdvertorialCloud & Infrastructuur

    Hybride cloud: belofte of valkuil?

    Pieter de Haer, Portfoliomanager Previder De hybride cloud is de belofte van dit moment. Organisaties zien een model voor zich...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Olympische Spelen Parijs
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    8K en ai staan centraal op Olympische Spelen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Crediteuren verlossen Atos van ruim 3 miljard schuld

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs