Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Budget geld planning

Securitybudget beïnvloed door drie factoren

14 oktober 2022 - 11:083 minuten leestijdActueelSecurity & AwarenessGartner
William Visterin
William Visterin

Volgend jaar stijgen de wereldwijde uitgaven voor beveiliging en risicomanagement met ruim 11 procent, zo voorspelt onderzoeksbureau Gartner. Het identificeert drie factoren die de groei van de beveiligingsuitgaven beïnvloeden.

De eerste van de drie elementen betreft de toename van extern en hybride werk, dat sinds corona een boost kreeg. De tweede factor is de overgang van virtual private networks (vpn’s) naar zero-trust network access. En tenslotte speelt ook de verschuiving naar cloud-gebaseerde leveringsmodellen.

‘De pandemie versnelde het hybride werk en de verschuiving naar de cloud. Hierdoor worden ciso’s of chief information security officers uitgedaagd om een steeds meer gedistribueerde onderneming te beveiligen’, zo vat Ruggero Contu, senior director analyst bij Gartner, het samen.

Factoren

De vraag naar technologieën die een veilige externe en hybride werkomgeving mogelijk maken, zal na 2022 toenemen. Omdat organisaties volgens Gartner veilige werkomgevingen op afstand willen creëren, zoeken ze oplossingen die snel rendement opleveren. Als gevolg daarvan zullen technologieën zoals web application firewalls, toegangsbeheer, endpoint protection platforms en secure web gateways een kortstondige vraag kennen, ten minste tot 2022.

Zero-trust network access (ztna) – de tweede factor – is dan weer het snelst groeiende segment in netwerkbeveiliging. Deze groeit naar verwachting 36 procent in 2022 en 31 procent in 2023, gedreven door de toegenomen vraag naar zero trust bescherming voor externe werknemers en de afnemende afhankelijkheid van organisaties van vpn’s voor veilige toegang. Nu organisaties vertrouwd raken met ztna, is er een groeiende trend om de technologie niet alleen te gebruiken voor gebruik op afstand, maar ook voor werknemers op kantoor.

Gartner voorspelt dat tegen 2025 ten minste 70 procent van de nieuwe implementaties van externe toegang voornamelijk wordt bediend door ztna in plaats van vpn-diensten. Eind 2021 was dit minder dan 10 procent.

Door multicloud-omgevingen – de derde factor – worden organisaties geconfronteerd met verhoogde beveiligingsrisico’s en de complexiteit van het gebruik en beheer van meerdere technologieën. Volgens analisten van Gartner leidt dit tot een verschuiving naar cloudbeveiliging en groeit het marktaandeel van cloud-native oplossingen.

Cloudbeveiliging

De uitgaven van eindgebruikers aan producten en diensten voor informatiebeveiliging en risicobeheer in totaal stijgen naar verwachting 11,3 procent, tot meer dan 188,3 miljard dollar in 2023. Hiermee versnelt de groei, want voor dit jaar sprak Gartner over een toename in uitgaven met 7,2 procent.

Cloudbeveiliging is de categorie die de komende twee jaar naar verwachting de sterkste groei zal doormaken, met een jaarlijkse groei van zowat een kwart. Beveiligingsdiensten, met inbegrip van advies, hardwareondersteuning, implementatie en uitbestede diensten, zijn dan weer de grootste uitgavencategorie, met een verwacht totaal van 76,5 miljard dollar in 2023.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    ActueelSecurity & Awareness

    Vaarwel C++ en C: VS zetten in op memory safe-programmeertalen

    ActueelSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands trekt op met Data Expo

    Cloudsecurity
    ActueelSecurity & Awareness

    De zware uitdaging van cloudbeveiliging

    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: PQR lijft E-Storage in, Fox-IT en Xerox it-partners van de Navo-top (en meer)

    ActueelSecurity & Awareness

    Ransomware: minder bedrijven betalen, meer bedrijven onderhandelen

    ActueelCarrière

    Kort: Aandeelhouders voelen cyberaanvallen, financiële experts kennen Europese AI Act niet (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs