Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Nederlandse bedrijven sporen cloudgiganten aan tot betere beveiliging

toetsenbord met security-icoontjes in de vorm van sloten die open en dicht zitten.
[Afbeelding: Song_about_summer/Shutterstock.com]
21 november 2024 - 10:15ActueelSecurity & AwarenessAmazonGoogleMicrosoft
William Visterin
William Visterin

Microsoft, Google en AWS worden aangespoord om de beveiligingsinstellingen van hun clouddiensten te verstrengen. De oproep komt van lokale bedrijven en ook van gebruikersverenigingen als CIO Platform en Beltug. Zij hadden hierover recent een onderhoud met de top van Microsoft EMEA.

Vandaag moeten bedrijven en overheden de beveiligingsinstellingen van hun clouddiensten bij Amazon, Microsoft en Google vaak zelf instellen om bijvoorbeeld een veiliger optie voor het inloggen te activeren. Dat is niet alleen tijdrovend, maar ook niet altijd aangewezen. Want de aangewezen configuratie blijft daardoor geregeld achterwege, wat leidt tot een minder veilig gebruik van de clouddiensten.

Dat moet anders en beter, vinden een aantal bedrijven en overheidsinstellingen, zoals ASML, Rabobank en AkzoNobel. Zij deden een oproep en ook Beltug en CIO Platform zijn hierop aangesloten.

Het gaat onder meer om het instellen van de tweestapsverificatie. ‘Ook krijgen mensen standaard vaak te veel rechten bij het werken in de cloud. Verder wordt een back-up in bepaalde gevallen pas gemaakt nadat het bedrijf zelf een aanpassing doorvoert’, illustreert Freddy Dezeure, voorheen hoofd van CERT-EU, de cyberbeveiligingsdienst van de EU en een van de initiatiefnemers van deze oproep naar de cloudgiganten. Dezeure is overigens ook keynote spreker op de volgende editie van Cybersec Europe op 21 en 22 mei 2025 in Brussel.

Microsoft

Recent werd er over de kwestie rond cloudbeveiliging een meeting georganiseerd met vier Europese gebruikersverenigingen en de top van Microsoft EMEA. Daarbij waren Cigref uit Frankrijk, Voice uit Duitsland, CIO Platform uit Nederland en Beltug uit België aanwezig.

‘Daar werd bevestigd dat Microsoft vorig jaar is begonnen met het aanpassen van de standaardinstellingen’, stelt Danielle Jacobs, ceo bij Beltug. Het bedrijf gaf, volgens haar, aan dat het over de kwestie doorlopend in overleg is met alle betrokken partijen om te zien welke security by default-opties mogelijk zijn.  

‘Met de initiatiefnemers van deze oproep, zoals Freddy Dezeure en Lokke Moerel waren er meerdere contacten de jongste weken’, bevestigt Jacobs. ‘Maar met Google en AWS hadden we hierover geen contact’, stelt ze. Toch wil Jacobs ook een ander nuanceren. Het verscherpen van de beveiligingsinstellingen lijkt een no-brainer, maar toch niet altijd evident. ‘Het is niet zo eenvoudig als het lijkt’, merkt ze op. ‘Want de impact op bestaande implementaties, en dan vooral koppelingen met andere software, mag ook niet in het gedrang komen.’ Maar dit mag volgens haar het streven naar betere beveiliging niet in de weg staan. ‘Moeilijk gaat ook.’

Meer over

Cloud Computing

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    De Nieuwe Realiteit van OT Security

    Waarom kritieke systemen om een andere securityaanpak vragen

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Regelgeving en zorgplicht helpen organisaties om succesvol en veilig te zijn

    Hoe helpen regelgeving en zorgplicht organisaties om succesvol en veilig te zijn?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Financiële dienstverlening

    Je cryptowallet is misschien minder anoniem dan je denkt

    Data & AI

    Ai-paradox: 3 strategieën om in­ves­te­rin­gen om te zetten in meetbaar resultaat

    Security & Awareness

    Kort: Politie zoekt Nederlanders in Odido-onderzoek, ICS besteedt it-platform uit aan Worldline

    Overname Samenwerken Fusie
    Security & Awareness

    Lancom en Rohde & Schwarz Cybersecurity gaan samen

    Security & Awareness

    Kort: DNA Services lanceert MKB SOC, Accenture bouwt Navo-cloud (en meer)

    Werkplek & Beheer

    PQR haalt standaard werkplek mkb binnen met overname Interforce

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs