Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Security & Risk

Safer Internet Day 2025: samenwerken aan veilig internet

beveiligen, blokkeren
11 februari 2025 - 10:47ActueelSecurity & Risk
Pim van der Beek
Pim van der Beek
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Vandaag wordt wereldwijd de 22e editie van Safer Internet Day gevierd, met als thema: ‘Together for a better internet’. Het evenement benadrukt het belang van samenwerking tussen belanghebbenden om internet veiliger te maken. Dit jaar ligt de focus op de complexe digitale omgeving waarin organisaties zich moeten aanpassen aan (Europese) regelgeving en geavanceerdere bedreigingen.

Pierre Delcher, hoofd cyber threat research bij HarfangLab, stelt dat de naam Safer Internet Day misleidend is, gezien de toenemende cyberdreigingen die steeds complexer zijn. Hij wijst ook op geopolitieke spanningen en gesponsorde cyberaanvallen van staten die leiden tot een meer gefragmenteerd internetlandschap dat de communicatie en handel wereldwijd kan verstoren. Delcher benadrukt dat bedrijven en overheden een balans moeten vinden tussen veiligheid en openheid.

Dennis de Hoog, cto van Computest Security, wijst op de groeiende dreiging van online-fraude door geavanceerde ai-tools, zoals deepfakes en synthetische identiteitsfraude. Hij stelt dat zowel consumenten als organisaties alert moeten blijven en benadrukt dat het creëren van een veilige digitale omgeving al in het onderwijs zou moeten beginnen.

Uitdaging

Antoinette Hodes, global solution architect & iot-expert bij Check Point, noemt het internet of things een van de grootste uitdagingen voor digitale veiligheid. Ze legt uit dat wetgeving zoals de EU Cyber Resilience Act een rol speelt in het verbeteren van de veiligheid van verbonden apparaten, maar dat bewustwording en samenwerking tussen overheden, fabrikanten en gebruikers essentieel zijn om de risico’s effectief te verkleinen.

Maarten Vervoorn, cto bij YaWorks, ziet de dag van vandaag als een kans om na te denken over de fundamenten van digitale veiligheid. Hij benadrukt dat de bescherming van gevoelige gegevens meer omvat dan alleen privacy. Het gaat ook over waar deze gegevens opgeslagen zijn en hoe afhankelijk we zijn van grote techbedrijven. Om eraan toe te voegen dat organisaties de balans tussen gemak en veiligheid moeten blijven waarborgen.


Activiteiten voor Safer Internet Day 2025

Tijdens Safer Internet Day worden ook allerlei  educatieve programma’s voor kinderen gedeeld. Hier een overzicht, waarbij de nadruk ligt op het beschermen van kinderen en jongeren in de digitale wereld. De gemeente Amsterdam organiseert samen met Unicef Nederland een conferentie over urgente thema’s op het snijvlak van kinderrechten en digitalisering. 

Ook zijn er lesmaterialen in het Engels te vinden over cybersecurity rondom onderwerpen als toestemming (consent), eigendom, dataprivacy, cyberpesten, digitale identiteit en sociale netwerken.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Netwerk als cruciale securitylaag

    Waarom connectiviteit een sleutelrol krijgt in moderne security

    Computable.nl

    De Nieuwe Realiteit van OT Security

    Waarom kritieke systemen om een andere securityaanpak vragen

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    De Cyberbeveiligingswet en NEN7510: wa...

    Sinds 15 augustus 2026 is de Cyberbeveiligingswet van kracht, de vertaling van de Europese NIS2-richtlijn. Voor de zorgsector is dat een aanscherping: cyberbeveiliging is voor het eerst een keiharde wettelijke...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Ai in het soc: humans in de loop en in de lead
    Security & Risk

    Ai in het soc: humans in de lead en in de loop

    Security & Risk

    Citrix‑lek OM kwam door capaciteitsgebrek, ‘oude meuk’ en afwezige ict-monitoring

    nieuw icoontje voor ai-content
    Data & AI

    Kort: Google-detector voor ‘ai-watermerk’, datacenter Russisch Yandex geraakt door drone-aanval

    Security & Risk

    Ai jaagt cy­ber­drei­gin­gen aan, or­ga­ni­sa­ties moeten veer­krach­tig worden

    Risico, risk
    Carrière

    Kort: Agents vergroten risico sw-­kwets­baar­he­den, SAS lanceert platform ai-toezicht (en meer)

    Onderwijs

    ‘Niveau junior security-expert zakt weg door ai’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs