Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance » IT Industry news » Overnames & fusies

Google doet weer megabod op securitybedrijf Wiz

Cloud
18 maart 2025 - 10:23ActueelOvernames & fusiesAlphabetGoogleWiz
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Alphabet (Google) biedt liefst dertig miljard dollar voor de Amerikaans-Israëlische cybersecuritystartup Wiz. Dat is zeven miljard meer dan vorig jaar zomer, toen het moederbedrijf van Google al een poging deed de beveiliger van cloud-infrastructuur in te lijven.

Toen werden de partijen het niet eens, onder meer over de positie die Wiz zou krijgen binnen Google. Wiz ging destijds niet akkoord met het plan van Alphabet om de startup diep in de cloud-divisie te integreren, meldt zakenkrant Wall Street Journal. Ook bestond de vrees dat de mededingingsautoriteiten geen toestemming zouden geven. Maar met het aantreden van de regering Trump lijkt het klimaat voor dit soort deals te zijn verbeterd.

Het bod is veruit het grootste uit de geschiedenis van Google. Alphabet is er veel aan gelegen om Wiz over te nemen. Googles clouddivisie zou hiermee een troef krijgen in de concurrentiestrijd met Amazon Web Services en Microsoft Azure.

Beschermen

Wiz is een beveiligingstool die bedrijven helpt hun cloudsystemen beter te beschermen. Het werkt met moderne cloud-omgevingen en kan samenwerken met meerdere aanbieders, zoals Google Cloud.

Het platform combineert verschillende beveiligingsfuncties, zoals het beschermen van cloudtoepassingen en het beheren van wie toegang heeft tot delen van de cloud. Wiz houdt ook constant in de gaten hoe veilig cloudsystemen zijn.
Wat Wiz speciaal maakt, is het gebruik van api’s, waardoor het eenvoudig en snel is te integreren in bestaande systemen.

De startup met hoofdkantoor in New York en ontwikkelcentra in Israël bestaat amper vijf jaar. Zelden bereikte een jong techbedrijf zo snel een astronomische waarde. De oprichters van Wiz verkochten eerder de startup Adallom aan Microsoft, aldus de Wall Street Journaal. Ze bleven vervolgens nog jaren werken bij de Google-concurrent voordat ze Wiz begonnen. 

Meer over

Overname

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overname Samenwerken Fusie
    Overnames & fusies

    Lancom en Rohde & Schwarz Cybersecurity gaan samen

    Overnames & fusies

    Kort: Anthropic bang van zich zelf, verouderde facturatie werkt wanbetaling in de hand (en meer)

    Overname Samenwerken Fusie
    Overnames & fusies

    Main Capital fuseert Zig met het Deense Unik   

    Overnames & fusies

    Nederlands ai-bedrijf Nebius koopt Amerikaanse Eigen AI

    Overnames & fusies

    Liberty Global bundelt VodafoneZiggo en Telenet

    Overnames & fusies

    Atos trekt zich terug uit Zuid-Amerika

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs