Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
stijging

CBS: Arbeidskosten en werkdruk stijgen

18 augustus 2022 - 07:32ActueelCarrièreCBS
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Een kwart van de ondernemers in de sector informatie en communicatie heeft te maken met gestegen arbeidskosten. Na de landbouw en horeca is deze sector het meest getroffen door dit gevolg van het tekort aan arbeidskrachten. Dit blijkt uit de Conjunctuurenquête Nederland- van het CBS, die aan het begin van het derde kwartaal werd gehouden.

Over de hele linie van de economie ziet ongeveer een zesde van de ondernemers een duidelijke stijging van de arbeidskosten. De schaarste leidt niet alleen tot hogere lonen, maar doet ook de werkdruk stijgen, aldus het CBS. Daarover klaagt circa dertig procent van de ondernemers op gebied van informatie en communicatie. In de meeste andere sectoren ligt dit percentage overigens nog hoger.

Terug van vakantie zullen veel werknemers merken dat het de komende maanden buffelen wordt. Het aannemen van extra personeel zou de werkdruk kunnen verlagen. In de praktijk blijkt dit vaak lastig. Voor het zevende kwartaal op rij verwachten ondernemers de komende drie maanden meer personeel aan te nemen. Deze verwachting is echter al enige tijd té positief, aldus het CBS.

Realisatie

Begin april verwachtte per saldo 23 procent van de ondernemers in het tweede kwartaal een uitbreiding van het personeelsbestand. Aan het begin van het derde kwartaal was dat per saldo slechts negen procent van de ondernemers gelukt. Vanaf het derde kwartaal van 2021 is het verschil tussen verwachting en realisatie een stuk groter dan in voorgaande jaren.

Verder meldt het CBS dat het aantal openstaande vacatures in de sector informatie en communicatie in het tweede kwartaal 28.900 bedroeg. In het eerste kwartaal was dit 28.100. Overigens vallen niet alle ict-bedrijven onder deze sector. In het tweede kwartaal kwamen er zevenduizend banen bij in de informatie- en communicatie.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelData & AI

    CBS geeft tips voor datagebruik in crisissituaties

    CBS
    AdvertorialOverheid

    CBS werkt met nieuwste technologie

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs