Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

‘EU-tegenmaatregelen in handelsoorlog mogelijk verbreed naar digitale diensten’

Europese Unie
03 april 2025 - 16:14ActueelOverheidASMLEuropese Commissie
Anton van Elburg
Anton van Elburg

De beoogde tegenmaatregelen van de EU in de handelsoorlog met de Amerikaanse regering treffen mogelijk ook digitale diensten. Dat zegt een Franse regeringswoordvoerder. De Ierse minister van handel ontkende meteen.

Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen beschreef de nieuwe importtarieven die de Amerikaanse president Donald Trump op 2 april aankondigde als een grote klap voor de wereldeconomie.

Ze zei dat de Europese Unie bereid is om met tegenmaatregelen te reageren als de gesprekken met Washington zouden mislukken. Trump kondigde een minimumtarief van 10 procent aan op de meeste goederen die naar de Verenigde Staten worden geïmporteerd, met een hoger tarief van 20 procent voor de Europese Unie.

Digitale diensten

De EU is bezig met een pakket aan tegenmaatregelen op goederen in reactie op de heffingen die de VS op 12 maart oplegde aan de staal- en aluminiumindustrie. Een woordvoerder van de Franse regering zei dat verdere maatregelen voor een breder scala aan goederen én diensten eind april van kracht kunnen worden, aldus persbureau Reuters. Er zou nog niets besloten zijn, maar diensten, met name digitale diensten, zullen waarschijnlijk een focus zijn.

Amerikaanse digitale diensten aanpakken als tegenmaatregel is niet het standpunt van de Europese Unie en zou zeer schadelijk zijn voor Ierland, reageerde de Ierse minister van handel Simon Harris op 3 april. Veel Amerikaanse techgiganten hebben hun EU-hoofdkantoor in Ierland.

‘Ik kan begrijpen waarom landen verwijzen naar de instrumenten die tot onze beschikking staan, mochten ze nodig zijn, maar we moeten er echt aan werken om te voorkomen dat we ooit op dat punt komen’, zei Harris aldus Reuters.

ASML

De maatregelen van de regering Trump zorgen voor beroering op de internationale beurzen. Chipmachinemaker ASML kreeg zware klappen op de Amsterdamse beurs. Topman Christophe Fouquet zegt dat het bedrijf uit Veldhoven het moeilijk krijgt door de Amerikaanse handelstarieven, aldus de NOS.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Phishing fastfood vis
    ActueelOverheid

    Kort: Digitalisering overheid gaat traag, phishing by McDonald’s (en meer)

    Freelancer
    AchtergrondCarrière

    Zzp’er in de it flirt met dienstverband

    ActueelCloud & Infrastructuur

    NLnet en CWI testen eerste openbare Scion-verbinding in Nederland

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel mogelijk weer ‘great’ als semi-staatsbedrijf

    Beursvloer Cybersec Netherlands
    ActueelSecurity & Awareness

    Cruijffiaanse blik op cybersecurity: je ziet het pas als je het doorhebt

    Goodbye
    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: GitHub-ceo zwaait af, Perplexity jaagt op Google’s Chrome (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs