Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Google Photo’s gaat vragen waarom je dingen doet

cameralens
04 september 2019 - 08:34AchtergrondData & AI
Krijn Soeteman
Krijn Soeteman

Algoritmes en beter worden. Het kost tijd, leren en veel meer. Een van de features van Google Photo is dat het programma automatisch mensen tagt. Nu is het lastig om te vertellen waarom je iemand of iets niet als mens aanziet, die mogelijkheid is er nu wel. Wat zijn uw grootste ergernissen bij automatische acties van verschillende soorten fotosoftware?

Foto’s van een en dezelfde persoon in Google Photo worden als het goed is samengevoegd en krijgen een eigen profiel. Zo kan de app vrolijk iedereen combineren en aan eigen ‘albums’ toevoegen. Tot nu toe kon je alleen iemand, of nog vaker iets, uit een album gooien. Het gebeurt tenslotte regelmatig dat Google een beeld voor een mens aanziet of een foto of een poster op straat. 

De mogelijkheden die de app nu geeft zijn onder andere: geen persoon, verkeerde persoon, niet het belangrijkste onderwerp (wanneer iets in de achtergrond gebeurt), blurry of slechte kwaliteit (dan is het dus wel de juiste persoon, kudos Google, maar moet weg, want lelijk) of, uiteraard, tegen de goede zeden. 

Ondertussen zijn er wel andere zaken die nog niet op orde zijn. Zo categoriseert Google leuk bonnetjes voor je en wil die in een archief plaatsen, maar een aantal van die gevonden ‘bonnetjes’ die je gewoon weg wil gooien, dat kan dan weer niet in een actie.

Wat mist u nog aan automatische acties bij het organiseren van foto’s in uw favoriete fotosofsoftware?

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging van AI in de praktijk

    AI is hot, maar de praktijk binnen grote organisaties blijkt weerbarstig. Stop met brandjes blussen; zo schaal en beveilig je met succes.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    AchtergrondCarrière

    Gazonnetje of golfbaan maaien via de cloud

    ai employee ai-werknemer
    ActueelData & AI

    Kort: Overheid start NEN 7510-onderzoek naar labhack, ai neemt banen over en is grootste internetgebruiker (en meer)

    Joost Smit
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Op deze vier paarden zet Google Cloud in

    Jan-Pieter d'Anvers
    AchtergrondSecurity & Awareness

    ‘Als we data veilig willen houden, moeten we ons haasten’

    Anoniem smartbril smart glasses
    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: QR-phishing evolueert, opbrengst gen-ai valt tegen, bril nu security risk (en meer)

    OpinieData & AI

    Het is niet alles goud wat er blinkt: belang van pragmatisme rondom ai

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs