Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.

Recordwinst Microsoft bewijst Monopolypositie

5 augustus 2019Cloud & Infrastructuur

Met de nodige grandeur maakte Microsoft bekend in het vierde kwartaal van het gebroken boekjaar 2019 een recordomzet van ruim 30 miljard euro gedraaid te hebben. De nettowinst bedroeg maar liefst 11,7 miljard euro. Daarmee bewijst Microsoft eens temeer dat het een Monopolypositie in de markt inneemt. Toch zijn er alternatieven mogelijk. Q-Advise helpt als onafhankelijk adviseur ondernemers, bedrijven en instellingen met de realisatie van fikse besparingen op hun (Microsoft) softwarelicenties.

Steeds meer ondernemers maken gebruik van Microsoft Azure, beter bekend als werken in de Cloud, en/of hebben Microsoft-software op hun pc die is geïnstalleerd op basis van advies van Microsoft, een vendor of een reseller. Veel ondernemers geven zodoende teveel geld uit voor hun (Microsoft) softwarelicenties. Beloofde kortingen vallen vaak minder gunstig uit dan ze op het eerste gezicht lijken, omdat deze kortingen van toepassing zijn op productsets met software waarvan in de praktijk een deel ongebruikt blijft. Veel bedrijven en ondernemers weten bovendien niet eens dat zij ook tweedehands softwarelicenties kunnen aanschaffen om te kunnen voldoen aan hun licentiepositie.

‘Betalen voor wat u gebruikt’

Q-Advise adviseert ondernemers en ICT-afdelingen altijd om zichzelf de volgende vragen te stellen: Is het aanbod van de leverancier het gunstigste voor u of het meest winstgevende voor de leverancier? Krijgt u een aanbod voor de software die u wil of wordt u gedwongen om het meest uitgebreide

pakket te kopen? Het is niet zomaar dat Microsoft elk kwartaal grotere winsten boekt. Q-Advise wijst ondernemers erop dat contracten zelf zijn uit te onderhandelen. “Zodat u alleen betaalt voor de softwareproducten die u daadwerkelijk nodig heeft, met vele lagere prijzen en volledig onder uw eigen regie. Door een samenwerking met ons aan te gaan, bent u ervan verzekert dat u alleen maar software inkoopt die u ook daadwerkelijk gebruikt”, verduidelijkt Gerben Vermeulen partner en licentie analist bij Q-Advise.

Onafhankelijk Microsoft advies

Q-Advise voert voor ondernemers een interne audit uit, zodat zij precies weten welke software daadwerkelijk, hoe vaak en wanneer wordt gebruikt. “U ontvangt van onze licentie experts meerdere licentiescenario’s, voor de beste passende oplossing tegen de beste condities en prijzen. Hiermee bespaart u veel geld, gemiddeld 25% ten opzichte van uw huidige licentiekosten. Neem contact op en wij vertellen graag hoe wij dit realiseren”, besluit Gerben Vermeulen

Q-Advise is gespecialiseerd in onafhankelijk licentie-advies en licentiebeheer. Lees meer over de diensten van Q-Advise op www.q-advise.com 

Of neem direct contact op: info@q-advise.com

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Datacenter in Vijfhuizen kan 9 jaar wachten op stroom

    Cloud & Infrastructuur

    Cloudsector voelt zich gepasseerd bij keuze voor StackIT

    Overheid

    Kamer zet kabinet onder druk om DigiD‑contract alsnog te torpederen

    Cloud & Infrastructuur

    Space datacenters blijven voorlopig sciencefiction

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Zakelijk dipje deert KPN niet, burgerpetitie om DigiD (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Twijfels of ‘Lidl-cloud’ wel zo soeverein is

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs