Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

GLZ-gemeenten kiezen voor Barracuda-firewall

25 juni 2015 - 11:57AchtergrondOverheidBarracuda Networks
Externe partij
Externe partij

De GLZ-gemeenten, bestaande uit gemeente Giessenlanden, Leerdam en Zederik, hebben gekozen voor de Barracuda NG Firewall F380 voor het centraal beheer en monitoren van hun locaties en werkplekken. Dankzij de inzet van de Barracuda NG Firewall hebben de gemeenten het it-beheer van drie naar één omgeving gereduceerd en heeft de it-afdeling meer inzicht in en controle over het netwerk gekregen.

Erwin Franken, hoofd ict, overwoog de firewalls van drie verschillende leveranciers. De keuze viel al snel op de Barracuda NG Firewall, model F380 vanwege de flexibiliteit en de vele beheermogelijkheden in combinatie met een scherpe prijs. Managed service provider Tredion installeerde twee Barracuda NG Firewalls, één bij de gemeente Zederik en één bij de gemeente Leerdam als uitwijkmogelijkheid. Vervolgens startte het migratieproces naar de nieuwe omgeving, dat slechts een weekend in beslag nam.

De gemeenten hadden een aantal harde eisen gesteld aan de nieuwe firewall-oplossing. Franken licht toe: ‘Onze medewerkers moesten in de nieuwe situatie werkplek-onafhankelijk kunnen werken door middel van thin clients. Daarnaast wilden we een omgeving die we zoveel mogelijk zelf konden beheren en nauw betrokken zijn bij de migratie. We wilden vooral niet te afhankelijk meer zijn van de kennis van leveranciers en externen. En uiteraard moest de nieuwe oplossing qua prijs ook aantrekkelijk zijn.’

Sinds de overstap naar de Barracuda NG Firewalls ervaren de systeembeheerders bij de gemeente Zederik veel voordelen ten opzichte van de oude situatie. Franken vertelt: ‘We hoeven nu slechts één omgeving te beheren, we kunnen internetlijnen bundelen en de bandbreedte eenvoudig per gemeente en afdeling toekennen. Ook kunnen we het bandbreedtegebruik monitoren en zien waar eventuele vertragingen op het netwerk vandaan komen.’

Meer over

FirewallNetwerkbeheerWAN

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Phishing fastfood vis
    ActueelOverheid

    Kort: Digitalisering overheid gaat traag, phishing by McDonald’s (en meer)

    Freelancer
    AchtergrondCarrière

    Zzp’er in de it flirt met dienstverband

    ActueelCloud & Infrastructuur

    NLnet en CWI testen eerste openbare Scion-verbinding in Nederland

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel mogelijk weer ‘great’ als semi-staatsbedrijf

    Beursvloer Cybersec Netherlands
    ActueelSecurity & Awareness

    Cruijffiaanse blik op cybersecurity: je ziet het pas als je het doorhebt

    Goodbye
    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: GitHub-ceo zwaait af, Perplexity jaagt op Google’s Chrome (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs