Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

HP stopt met TouchPad en smartphones

18 augustus 2011 - 23:37ActueelInnovatie & TransformatieHP Inc.

HP stopt met de productie van zijn TouchPad tablet. Tevens stopt het met de Pre3 en Veer smartphones die afkomstig zijn van het overgenomen Palm. HP kijkt nog wat er in de toekomst gebeuren moet met het besturingssysteem WebOS. Verder wordt een afstoting van de pc-divisie PSG overwogen.

HP maakte dit bekend tijdens zijn de presentatie van de derde kwartaalcijfers van zijn boekjaar 2011. De beslissing om te stoppen met de TouchPad komt na eerdere berichten dat er te weinig van deze tablets worden verkocht en dat HP de prijzen naar beneden moest aanpassen. Zo heeft de Amerikaanse retaiketen Best Buy slechts 10 procent van de 250.000 ingekochte HP TouchPads verkocht. Best Buy wil de onverkochte voorraad terugsturen en geld terugzien. Klanten kiezen liever voor een Apple iPad of voor een tablet of smartphone met het Android-besturingssysteem. In Nederland wordt de Touchpad officieel niet verkocht.

HP denkt verder na over de toekomst van het besturingssysteem WebOS, dat het vorig jaar in handen kreeg na de overname van Palm. HP heeft daarvoor de nieuwe WebOS global business unit opgericht, dat zich richt op meer gebruik van WebOS in het bedrijfsleven en grote organisaties.

HP PSG en Autonomy

HP overweegt verder zijn pc-divisie Personal Systems Group (PSG)  af te stoten. Dit werd overigens al eerder aanbevolen door aandeelhouders. Deze pc-tak is goed voor 41 miljard dollar omzet, maar haalt lage marges. HP maakte ook bekend dat voor 10,3 miljard dollar Autonomy wordt overgenomen, leverancier van informatie managementsoftware.

Met deze stappen wil HP volgens ceo Leo Apotheker zich verder focussen op groeimarkten, zoals cloud computing, software en oplossingen. Dat komt ongeveer neer op hetzelfde businessmodel dat IBM al jaren succesvol voert.

Derde kwartaalcijfers 2011

HP heeft in het derde kwartaal een omzet van 31,2 miljard dollar geboekt. In dezelfde periode  van 2010 werd een omzet van 30,7 miljard dollar geboekt. HP verlaagt de omzetverwachting voor heel 2011 van 127,6 naar 127,2 miljard dollar. Eerder verwachtrte HP een omzet van 129 tot 130 miljard dollar. Tevens is de verwachting voor de winst per aandeel naar beneden bijgesteld: van minimaal 5 dollar naar 4,82 tot 4,86 dollar. In het derde kwartaal bedroeg de winst per aandeel 1,10 dollar.

Meer over

Overname

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Werk aan Uitvoering versnelt vernieuwing publieke dienstverlening

    De overstap deel 6
    Innovatie & Transformatie

    Mijn laptop is al soeverein, nu mijn telefoon nog

    Cloud & Infrastructuur

    Delftse Qualinx in volledig Europese productieketen

    Data & AI

    7 tips om ai-agents beter te beveiligen

    Innovatie & Transformatie

    Flinke impuls voor Deep Tech Fonds 

    Innovatie & Transformatie

    VivaTech tovert Champs-Élysées om in een immersieve techshow

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs