Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure

BNP Paribas voegt Google Cloud toe aan multi-model-strategie

[Foto: BNP Paribas]
28 september 2026 - 07:00ActueelCloud & InfrastructureBNP ParibasGoogleMistral AI
William ten Brink
William ten Brink
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

BNP Paribas en Google Cloud hebben een samenwerking van vijf jaar aangekondigd op het gebied van cloud en agentic ai. Ervoor werkte BNP Paribas ook al samen met het Franse ai-bedrijf Mistral, maar eigenlijk ook al met Google Cloud zelf.

De Franse bank krijgt toegang tot Gemini Enterprise en de ai-infrastructuur van Google Cloud om ai-agenten te ontwikkelen voor onder meer kredietanalyse binnen Corporate & Institutional Banking (CIB). De Gemini-modellen worden daarnaast geïntegreerd in LLM@CIB, het interne ai-platform dat volgens de bank al door meer dan 65.000 medewerkers wordt gebruikt.

Google Cloud voegt zich zo bij Mistral AI, waarmee de bank in mei een verlengd partnerschap aankondigde, als technologiepartner voor ai-toepassingen zoals softwareontwikkeling en onderzoek, kennisbeheer en KYC-processen (Know Your Customer).

Door naast Mistral AI nu ook Google Cloud in te zetten, zegt de bank per toepassing te kunnen kiezen welk model en welke infrastructuur het beste aansluiten bij de gevoeligheid van de data en de gewenste mate van controle.

‘Met een multi-cloud- en multi-modelbenadering hebben we de flexibiliteit om per toepassing het juiste model, de juiste infrastructuur en het gewenste controleniveau te kiezen’, zegt Marc Camus, group chief information officer bij BNP Paribas. ‘Deze samenwerking versterkt die aanpak en vergroot de opties voor onze bedrijfsonderdelen.’

Vertrouwelijke gegevens

In tijden van soevereiniteit ligt de keuze van een Amerikaanse techgigant voor een Europese bank uiteraard gevoelig. Maar volgens de bank wordt elke ai-agent voorzien van specifieke authenticatie en krijgt deze alleen toegang tot noodzakelijke bronnen, binnen het bestaande data governance- en veiligheidsbeleid. Bepaalde vertrouwelijke gegevens zouden niet in de publieke cloud worden opgeslagen.

De keuze voor Google is ook niet nieuw binnen de Franse bank. Google- en Gemini-technologie wordt al ingezet bij Nickel, de betaalrekeningdienst van de bank, waar het model als basis dient voor de klantenservicetool Nickel Assist.

Die toepassing is wel kleinschaliger: zo’n 200 klantadviseurs kunnen via de technologie antwoorden vinden op vragen van klanten, op basis van de procedures en richtlijnen van Nickel. Of hoe BNP langzaam verder opschaalt met Google.

Meer over

agentic aicloud

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Netwerk als cruciale securitylaag

    Waarom connectiviteit een sleutelrol krijgt in moderne security

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    shutterstock_2492545613

    Partnerartikel
    Digital Transformation

    Digitale transformatie én digitale aut...

    Organisaties willen sneller digitaliseren, slimmer werken met data en profiteren van de mogelijkheden van cloudtechnologie en kunstmatige intelligentie. Tegelijkertijd groeit de behoefte om controle te houden over gegevens, infrastructuur en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Bij voorkeur Europees

    IT Industry news

    Auctivo veilt 144 vintage Apple-items

    IT Industry news

    40 miljoen beschikbaar voor wedstrijd energiezuinige ai-chips

    Cloud & Infrastructure

    EU-labelsysteem voor energie- en watergebruik in datacenters

    Cloud & Infrastructure

    Kort: 18 miljoen voor nieuwe zeekabel, Accenture en Anthropic in aanval tegen ai‑risico’s (en meer)

    IT Strategy & Governance

    Eurofiber gaat Groningse ai-fabriek huisvesten voor Surf

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs