Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

‘Retail-marketing is inspiratiebron voor bank’

12 augustus 2011 - 11:26ActueelCloud & InfrastructuurAccenture
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Banken laten zich bij het gebruik van marketingsoftware inspireren door bedrijven in de detailhandel. Het gaat bijvoorbeeld om social media of het analyseren van klantbestanden. De financiële instellingen kijken dat kunstje af bij retailers. Ze hopen zo sneller nieuwe klanten te vinden, beter te bedienen en vast te houden. Dat beeld schetst ict-dienstverlener Accenture. Het bedrijf gaf opdracht voor onderzoek onder 78 leidinggevenden van marketingafdelingen bij Europese banken.

Van de ondervraagden zegt 41 procent binnen een jaar tijd ten minste één marketingprogramma door te voeren dat is afgekeken van detailhandelbedrijven. Vier van de vijf respondenten denken dat de door retailers gehanteerde technieken voor klantenanalyses en gedragssegmentatie  de concurrentiepositie verbeteren.

'Ondanks de verschillen tussen banken en retailers in termen van producten en frequentie van klantinteractie, kunnen banken inspiratie halen uit wat er gebeurt in retail', stellen de onderzoekers. Barend van Doorn, leidinggevende van Accenture-divisie voor ict-diensten voor de financiële sector: 'Banken die de successen van top-retailers overnemen, zoals klantanalyse en gedragssegmentatie, zelfbediening en het centraal stellen van de klant, hebben een goede kans om beter te presteren dan de concurrentie.'

Amazon en Apple

De ondervraagde marketeers van de banken kregen een lijst voorgelegd met zestien klantinitiatieven bij retailers. De respondenten waardeerden de productaanbevelingen van Amazon.com het hoogst. De internetwinkel biedt aan de kassa een overzicht  van producten die vaak tegelijkertijd worden verkocht met het product dat al in het mandje ligt. Daarbij wordt gebruik gemaakt van kooppatronen en andere correlaties binnen de webwinkel.

Ook de specifieke marketingcampagnes voor klantgroepen van Best Buy en de op analyse gebaseerde iTunes-tool Genius van Apple werden genoemd. Met Genius wordt nieuwe content aanbevolen op basis van de individuele koopgeschiedenis en de bibliotheek van video- en audio-bestanden van de gebruiker.

‘Moeilijk te implementeren’

Uit het onderzoek komt wel naar voren dat de meest veelbelovende retailstrategieën ook vaak het moeilijkst zijn om te implementeren. Zo kregen de klantinitiatieven van Apple en NH Hotels een top-vijf waardering wat betreft potentiële opbrengsten en toepasbaarheid voor banken, maar stonden zij tevens in de top-vijf als het gaat om de gevolgen voor de investeringen en de impact op de organisatie.

Meer over

Business IntelligenceSocial media

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Handen schudden
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Softwareleverancier besteedt marketing vaker uit

    Computable.nl
    OpinieInnovatie & Transformatie

    Goede marketing

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs