Eurofiber en Delft Networks hebben een speciale, superveilige glasvezelverbinding gemaakt tussen Delft en Rotterdam. Deze verbinding is klaar voor netwerken met quantumverstrengeling.
Door verstrengelde quantumtoestanden betrouwbaar over grote afstanden te distribueren ontstaat een basis voor onderling verbonden quantum-apparaten die als één geïntegreerd netwerk functioneren.
Met deze nieuwe verbinding testen beide bedrijven hoe ze quantumsignalen over een lange afstand kunnen versturen via de gewone glasvezelkabels die er al liggen. Dit is een belangrijke stap naar een ‘quantum-internet’ van de toekomst, aldus de partijen.
Testomgeving
Het doel is om computers op een heel nieuwe manier met elkaar te laten praten. Door de techniek van Delft Networks te combineren met de kabels van Eurofiber, onderzoeken de bedrijven hoe we ons huidige netwerk kunnen uitbreiden. Dit moet in de toekomst zorgen voor een internet dat extreem veilig en betrouwbaar is.
De verbinding Delft–Rotterdam fungeert als testomgeving voor het beoordelen van de prestaties, stabiliteit en schaalbaarheid van de distributie van verstrengeling over glasvezelnetwerken. Het project richt zich op belangrijke uitdagingen zoals signaalverzwakking, synchronisatie en integratie in telecom-infrastructuur. ‘Ons project laat zien hoe bestaande glasvezelinfrastructuur kan meegroeien om de volgende generatie quantumtechnologieën te ondersteunen,’ zegt Marc Hulzebos, innovatiemanager bij Eurofiber.
Delft Networks een afsplitsing van QuTech (samenwerking tussen TU Delft en TNO) om de volgende generatie volledig geïntegreerde, direct inzetbare quantumnetwerken te ontwikkelen.
