Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Eind 2011 gebruikt 42 procent PC’s Windows 7

10 augustus 2011 - 13:16ActueelInnovatie & TransformatieApple

Eind 2011 heeft 42 procent van alle pc’s wereldwijd Windows 7 als besturingssysteem. Dat komt doordat bedrijven en overheden wereldwijd vaker overstappen van Windows XP naar Windows 7, aldus marktonderzoeksbureau Gartner. Het marktaandeel van Mac OS groeit gestaag naar 4,5 procent. Het aandeel van Linux blijft steken op 2 procent.

In 2011 worden wereldwijd 635 miljoen nieuwe pc's verkocht, waarvan 94 procent het Windows 7 besturingssysteem heeft . Het bedrijfsleven en grote overheidsorganisaties hebben voor 2011 genoeg budget om nieuwe pc's met Windows 7 aan te schaffen. Daarnaast zullen ze  vaker gebruik maken van virtuele Windows 7-desktops (vdi).

Windows 7 is in trek in Noord-Amerika en Azië. Vooral sinds het vierde kwartaal van 2010 is er sprake van grootschalige migraties naar het Windows 7-platform. Alleen in Japan gaat de overgang naar Windows 7 langzamer vanwege de tsunami van maart 2011 en de economische crisis. In de emea-regio gaat de acceptatie wat langzamer vanwege de financiële crisis in West-Europa en de sociale en politieke onrust in een aantal Noord-Afrikaanse en Arabische landen.

Apple Mac OS

Naast Windows 7 zijn de Apple iMacs en Mac OS-pc's in trek, aldus Gartner. Mac OS zag zijn marktaandeel stijgen van 3,3 procent in 2008 naar 4 procent in 2010. In 2011 stijgt dat naar 4,5 procent en in 2015 naar 5,2 procent. Volgens Gartner is de groei te danken aan de eenvoudige gebruikersinterface en applicaties van Apple waar klanten tevreden over zijn. Dat leidt weer to meer aankopen van andere Apple-apparatuur zoals de iPhone en iPad.

Linux, Chrome OS, Android, webOS

Linux voor pc's heeft een marktaandeel van 2 procent en zal voorlopig niet verder groeien. Dat komt doordat een migratie van applicaties van Windows naar Linux hoge kosten met zich mee brengt, aldus Gartner. Daarnaast is het succes van Linux op netbooks van zeer korte duur geweest, aldus het onderzoeksbureau. Gartner verwacht dat de besturingssystemen Chrome OS, Android en webOS de komende vijf jaar voorlopig geen significante marktaandeel zullen vergaren.

Meer over

AndroidChromeLinux

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst. De praktijk van verschillende manieren van industrieel bouwen

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Pieter de Haer, Portfoliomanager Previder

    Partnerartikel
    AdvertorialCloud & Infrastructuur

    Hybride cloud: belofte of valkuil?

    Pieter de Haer, Portfoliomanager Previder De hybride cloud is de belofte van dit moment. Organisaties zien een model voor zich...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Reza Sarshar
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Digitale innovatie: van apps naar agents

    Frank Breedijk
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Digitale soevereiniteit hoeft niet zwart-wit te zijn

    Kaarten energienet
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Digitale kaarten versnellen stroomnetuitbreiding

    Reza Sarshar
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    ‘Innovaties bij grote organisaties van belang voor hele markt’

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Europese regels drijven digitale infrastructuur in handen van niet-Europese giganten

    Richard Turk
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Digitale transformatie is meer dan technologie alleen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs