Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Computing everywhere bij Microsoft Ignite 2015

17 juni 2015 - 12:223 minuten leestijdOpinieCloud & Infrastructuur
ing. Antal Janssen
ing. Antal Janssen

Hoe verwend zijn we in (in mijn geval) Nederland niet geworden aan het hebben van Internet-toegang? Alles is online te vinden, je agenda, je mail, je aantekeningen, je Skype (voor thuis en zakelijk) et cetera! Maar alles hangt qua bruikbaarheid wel af van de beschikbaarheid van connectiviteit en Internet-toegang. Nieuwe applicaties en diensten spelen in op de grote diversiteit in contact en versterken de relatie met klanten.

Begin mei was ook ik samen met 23.000 ict’ers aanwezig op de Microsoft Ignite 2015-conventie in Chicago. Ik ben me er toen bewust van geworden hoe verwend we zijn in (in mijn geval) Nederland met het Internet. Alles is online te vinden, je agenda, je mail, je aantekeningen, je Skype (voor thuis en zakelijk), et cetera! Maar alles hangt qua bruikbaarheid wel af van de beschikbaarheid van connectiviteit en internettoegang.

Met de vergaande ontwikkeling van de smartphones zullen deze meer en meer gebruikt worden in nieuwe contexten. Samen met de komst van wearables, zullen zij je ‘scherm/portal’ worden op de werkplek en in openbare ruimtes. Desktops, laptops, smartphones zullen uiteindelijk één device gaan worden met intuïtieve input opties. Je kan met een pen werken of met je vingers, je kan touch of keyboard bedienen, spraak gestuurd werken, et cetera. Je kan het device aansluiten aan displays (beamer, tv, monitor en dergelijke) naar gelang de situatie wenselijk acht.

De gebruikerservaring, toegankelijkheid en beschikbaarheid zullen de sleutels tot succes gaan vormen. devices moeten daarom nog intuïtiever qua het gebruik en multifunctioneler qua toepassing worden. cloud computing moet het mogelijk maken rekenkracht en intelligentie te verleggen buiten het device. En niet te vergeten hebben we dan nog storage voor het delen van informatie tussen/over alle devices.

En Microsoft investeert derhalve (net als Google) enorm in het bevorderen van ‘internet everywhere’. Tevens investeert Microsoft in Azure om intelligente/betaalbare cloud-toepassingen mogelijk te maken. En met de devices moet dit alles universeel bereikbaar en bruikbaar worden gemaakt; wat een uitdaging.

‘The internet als de glue’, de internetverbinding maakt dit alles mogelijk als een soort rekbare lijm. Het internet is dus een soort elastieken netwerkverbinding waarover alles met elkaar kan communiceren.  

Er zijn meer mobiele devices dan mensen. Meer en meer mensen hebben smartphones, tablets en/of laptops bij zich. Mobiele apps brengen meer dan sec. E-mail. Mobiliteit heeft verkoop, service en andere diensten radicaal veranderd. Iedereen, directie tot serviceafdeling, moet altijd en overal over essentiële applicaties/informatie beschikken.

Nieuwe applicaties en diensten spelen in op de grote diversiteit in contact en versterken de relatie met klanten. De productiviteit van werknemers zal naar verwachting toenemen door de unieke context en bereikbare intelligentie.

En dan hebben we het nog niet eens gehad over de talloze mogelijkheden van internet of things (IoT). 🙂

Meer over

AppsAzureComputing EverywhereLaptopsSmartphonesTabletsVoIP

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands 2025 – Programma...

    Keynotes over cloud, AI en geopolitiek: het programma van Cybersec Netherlands raakt de kern van digitale weerbaarheid

    Meer persberichten

    Meer lezen

    OpinieSecurity & Awareness

    Cloudsecurity als fundament voor groei

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Eurofiber en Bright Access versterken glasvezelnetwerk op bedrijventerreinen

    Krimp groei
    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: Fintech snel minder populair, Centric neemt Groupcard niet over (en meer)

    Joost Smit
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Op deze vier paarden zet Google Cloud in

    AchtergrondCarrière

    Willem van der Poel – Een avonturier in de techniek

    ActueelCloud & Infrastructuur

    NLnet en CWI testen eerste openbare Scion-verbinding in Nederland

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs