Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

IBM’s integratie kantoortoepassingen concurreert met nieuwste Microsoftsuite

18 november 2004 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondInnovatie & Transformatie
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius

Zowel Microsoft als IBM werkt aan een soepele integratie van kantoorsoftware met achterliggende technieken, waaronder databases en internettoepassingen. Grootste verschil: IBM stelt het zonder het opwaarderen van allerlei onderdelen te kunnen.

Zonder veel ophef publiceerde IBM begin vorige week Workplace. Deze verzameling software moet bedrijven in staat stellen de bestaande kantoortoepassingen in te bouwen in een webbrowser-gestuurde werkomgeving, min of meer onafhankelijk van het besturingssysteem. “Workplace versnelt de migratie van een organisatie bestaande uit losse pc’s naar een bedrijf van netwerkplekken.”
De suite bestaat onder meer uit een nieuwe versie van de Websphere portal server (5.1) en Lotus webconferencing software, onderdelen die de komende weken of maand beschikbaar worden.

Kantoortoepassingen als netwerkdienst

Belangrijkste onderdeel echter is Workplace Services Express (WSE, versie 2.0). De software biedt via het web documentbeheer, samenwerktoepassingen en portaaldiensten rondom de bestaande kantoortoepassingen, mail en agenda. “Het integreert vlekkeloos met bijvoorbeeld een Office-2000-omgeving, dus dat hoef je nog niet te vervangen”, vertelt Uffe Sorensen. De Deen, Lotus-topman voor Emea, was vorige week woensdag in Amsterdam om klanten te vertellen over het nieuwe product. “Bestaande kantoorapplicaties samenbrengen als een netwerkdienst, dat kan de concurrentie niet. Wij stellen een ondernemer daarnaast in staat zijn software op te waarderen wanneer het hem uitkomt.”
Dat concurrent Microsoft als tegenzet de ondersteuning voor andere Office-toepassingen dan 2003 kan opzeggen, is een mogelijkheid, erkent Sorensen. “Daar hebben we geen invloed op.”
In Nederland werkt IBM voor WSE samen met vier partners: Eniac, Inter Access, Primax en E-office. Deze beginnen nu aan het installeren van bèta’s bij hun klanten. Onder meer een ict-pr-bureau in Wageningen probeert het product, onder begeleiding van E-office.
“WSE is echt gemaakt voor het middensegment”, zegt Roland Hameeteman, directeur van dienstverlener E-office. “Je hebt na installatie meteen iets waarmee je aan de slag kan.” Volgens hem zullen veel mkb-ondernemers WSE aanlokkelijk vinden, juist omdat het integreert met de bestaande mail- en kantoortoepassingen. De browser-gebaseerde aanpak draait net zo makkelijk op Mac, Windows als op Linux.

Sharepoint

Hameeteman heeft grote verwachtingen van WSE. “Het dwingt ondernemers niet tot keuzes op het gebied van besturingssystemen. Het is daarnaast scherp geprijsd.”
Hij noemt het IBM’s antwoord op de Sharepoint-server van Microsoft. “En daarvan loopt de verkoop erg goed.”
Zijn bedrijf biedt klanten ook die portaal-server van Microsoft, naast Microsofts Office 2003: “Ach, het lijkt vaak een haast religieuze keuze. Je kan het niet vergelijken door alleen te kijken naar functionaliteiten. De een kiest altijd voor Microsoft, een ander is veel selectiever. Mij maakt het niet uit, ik wil gewoon zoveel mogelijk ellende oplossen voor gebruikers.” < BR>

Meer over

Databases

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI Twin – we vervangen geen mens...

    Mobile XL helpt je op weg met je eigen AI Twin Stel je voor een AI Twin, een digitale kopie...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Gen-ai zet digitale transformatie in de hoogste versnelling 

    Financiële dienstverlening

    EU-landen akkoord over digitale euro

    Innovatie & Transformatie

    AcICT: DUO eindelijk op goede weg met systeem bekostiging

    Innovatie & Transformatie

    De nieuwste Computable 100 is verschenen!

    shutterstock_2669638113
    Innovatie & Transformatie

    Computable start traject Computable Awards 2026

    Innovatie & Transformatie

    Kort: AP slingert HAN op de bon, model van Fujitsu brengt mens en robot nader tot elkaar (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs