Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Server-based computing verder ontwikkeld

27 maart 2003 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondInnovatie & Transformatie
René Rippen
René Rippen

Citrix heeft nieuwe producten aangekondigd voor wat vroeger ’thin-client computing’ heette, de voortzetting van de aloude ‘domme’ terminals. Het bedrijf met die enkele technologie beleefde in 2002 een topjaar. Ook dit jaar zijn de verwachtingen hooggespannen.

De verandering van de technologie is weinig essentieel, maar Citrix maakt een grote stap voorwaarts op het gebied van beheer, beveiliging, toegang en gebruikersvriendelijkheid. Zaken die vooral goed aanslaan bij grote bedrijven en instellingen. Net zoals in de gezondheidszorg (Computable, 15 november 2002), speelt hierbij het goedkoop en efficiënt kunnen werken met heel veel verschillende toepassingen én clients de hoofdrol. Citrix heeft inmiddels 50 miljoen client-licenties in 120.000 bedrijven en instellingen verkocht. De klapper voor Citrix Nederland vorig jaar was het contract met de Staat der Nederlanden, waardoor iedere publiekrechtelijke organisatie nu de Meta Frame Acces Suite-software tegen een zeer aantrekkelijke korting kan inkopen via het CSN (Citrix Solution Network) en de daarbij aangesloten wederverkopers.

Lage beheerkosten

‘Server based computing’ (sbc) komt erop neer dat alle bewerkingen in de ‘dikke’ server plaatsvinden en dat alleen de scherm-, toetsenbord, en muisinformatie over en weer gestuurd wordt; dus geen problemen met firewalls of verbindingen. Serverfarms zijn gewild vanwege hun betere prijs/prestatieverhouding; ze worden ondersteund door sbc.
Voordeel van deze oerbenadering is dat een toepassing, zonder enige aanpassing, slechts één maal geïnstalleerd én beheerd hoeft te worden. Veranderingen worden vervolgens voor iedere client automatisch doorgevoerd. De eenvoudige clients, die beschikbaar zijn voor vrijwel alle terminals, veranderen niet, en kunnen zo nodig vanuit de server ge-updated worden. Dit reduceert de beheerskosten aanzienlijk, maar je moet wel betalen voor licenties.

Nieuwe producten

Meta Frame Access Suite voor de server-kant omvat vier onderdelen: Devices and network services, dat elke mogelijke terminals ondersteunt; Security & identity management, voor cryptografische beveiliging en authentisering; Aggregation & personalization services, voor persoonlijke voorkeuren, en Presentation & conferencing services, voor samenwerking met collega’s.
Vanwege de kosten en installatietijd wordt ssl/tls (secure sockets layer/ transport layer security) – in plaats van een vpn – gebruikt voor de beveiligde toegang; een pincode van slechts vier cijfers. Als de sessie eenmaal opgezet is, werken alle toepassingen als vroeger en ze zien er hetzelfde uit. Het overzichtsscherm doet denken aan dat van een portaal, met alle mogelijkheden en keuzes. Lokale en centrale toepassingen worden hierin samengebracht.
De nieuwe suite is vooral gericht op gebruikersvriendelijkheid en eenvoud van installatie en beheer. Daarnaast is er uiteraard een oplossing voor de servers, om de toepassingen te laten werken met tienduizenden gebruikers en om de server farm zelf efficiënt te laten werken (load balancing). Het server-beheer is nu geïntegreerd in IBM’s Tivoli, HP Openview, CA Unicenter en Microsoft Operations Manager. De ondersteunde serverbesturingssystemen zijn Windows en Unix, niet Linux (er is wel een Linux-client).
Jan-Willem van Doorn, verkoopdirecteur Benelux, zegt dat de toegevoegde waarde van MetaFrame voor bedrijven die migreren naar .Net omgevingen alleen maar sterker is geworden. Reguliere 32-bit applicaties kunnen nu met de Presentation Server naadloos geïntegreerd worden. De samenwerking met Microsoft is nog nooit zo hecht geweest als nu, omdat ze samenwerken in de markt voor grote bedrijven en instellingen.

 
René Rippen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Applicatielevering vereist nieuwe specialisten

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs