Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

KPN: jaarlijks 25 telefooncentrales gehackt

10 augustus 2009 - 11:53ActueelCloud & InfrastructuurKPN
Rian van Heur
Rian van Heur

Hackers krijgen volgens cijfers van KPN Telecom jaarlijks zo'n 25 keer toegang tot bedrijfstelefooncentrales. 'Wij krijgen per jaar 25 tot 30 meldingen. Dat is weinig, op tienduizenden Nederlandse bedrijven', stelt een KPN-woordvoerder. Als bij een telefooncentrale ingebroken wordt, kan de hacker ongeoorloofde telefoongesprekken voeren, bijvoorbeeld naar een duur eigen informatienummer. De kosten zijn voor rekening van het bedrijf.

Sinds het begin van deze zomer krijgt het telecombedrijf meer meldingen van bedrijven die slachtoffer zijn geworden van een hack. 'Dat is niet nieuw. Soms krijgen we in een week twee meldingen en dan weer weken niets', zegt de woordvoerder.

Het telecombedrijf kan niet zeggen waarom er een toename is van het aantal meldingen. 'Wij signaleren afwijkend gedrag.' Op het moment dat de telecomaanbieder een belpatroon van een bedrijf vindt afwijken, wordt dat de klant medegedeeld. 'Het afwijken van het belpatroon kan allerlei redenen hebben, het kan ook zijn dat een personeelslid regelmatig naar het buitenland belt', zegt de woordvoerder. Het telecombedrijf brengt de kosten van de gevoerde gesprekken bij het getroffen bedrijf in rekening. 'Als het bedrijf vermoedt dat het niet klopt, dan moeten zij justitie inschakelen', zegt de woordvoerder.

Op afstand

Het Algemeen Dagblad schrijft dat vooral centrales die op afstand kunnen worden bediend prooi kunnen zijn van een hacker. Als bedrijven vergeten de standaardpincode te wijzigingen, dan is inbreken voor een kwaadwillende een makkelijke klus. De KPN-woordvoerder: 'Als bedrijf doe je er goed aan niet te vertrouwen op de fabrieksinstellingen. Verder moet een bedrijf de instructies van de fabrikant van de telefooncentrale goed lezen. Je moet natuurlijk altijd een balans zoeken tussen beveiliging en gemak.'

Meer over

HackingTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    700 bedrijven de dupe van gehackte centrale

    voip telefoon communicatie
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    6 tips: voorkom een gehackte telefooncentrale

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Hacken van VOIP en PBX is even makkelijk

    2 reacties op “KPN: jaarlijks 25 telefooncentrales gehackt”

    1. Gerda Roelofsen schreef:
      11 augustus 2009 om 10:48

      KPN draagt inderdaad aan om de standaardpincode voor toegang voor remote beheer te wijzigen in een persoonlijke pincode die door de leverancier van de PABX wordt aangepast.
      Door de eenvoudige actie van het aanbrengen van een blokkade voor uitgaand telefoonverkeer tussen 17.00 uur en 08.00 uur kan je nog een stukje zekerheid inbouwen gezien in 99% van de gevallen hackers overdag zich niet op de telefoonlijnen van bedrijven begeven.

      Login om te reageren
    2. RV schreef:
      11 augustus 2009 om 15:55

      Dit zijn blijkbaar “pr-cijfers” die openbaar bekend mogen worden. 25-30 hacks op “tienduizenden bedrijven.”

      Ik ben benieuwd hoeveel het werkelijke aantal bedraagt.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs