Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Ecabo adviseert opleider over Citrix-certificaat

10 augustus 2009 - 09:11ActueelSoftware & DevelopmentCiscoCitrixEcaboMicrosoftOracle

Kenniscentrum Ecabo adviseert docenten van ict-opleidingen in het mbo over hoe zij Citrix-certificaten kunnen inpassen in het lesprogramma. Het kenniscentrum heeft de certificaten, net als die van Microsoft, Oracle en Cisco, geplaatst in de blauwdruk van Ecabo. In dit overzicht staat welke raakvlakken een bepaald beroepscertificaat heeft met de opleidingen in het mbo. De Citrix-certificaten sluiten bijvoorbeeld aan op de opleidingen voor netwerkbeheerder en ict-beheerder.

Citrix en Ecabo maakten een maand geleden afspraken over het gebruik van gratis cursusmateriaal door mbo-opleidingen. Het kenniscentrum gaf toen al aan dat zij zouden bekijken hoe scholen het gratis materiaal konden gebruiken in hun lessen. Scholen mogen zelf bepalen of zij het materiaal aanbieden.

Het kenniscentrum sloot eerder al dergelijke overeenkomsten met Microsoft, Cisco en Oracle. Momenteel peilt de organisatie de interesse in de markt om Comptia-certificaten aan te gaan bieden als lesmateriaal.

Aantrekkelijker
Joep Swagemakers, accountmanager ict bij Ecabo, denkt dat leerlingen aantrekkelijker worden voor bedrijven als zij, naast hun mbo-diploma, een beroepscertificaat op zak hebben. ‘We merken dat het bedrijfsleven blijft vragen wat een mbo-diploma precies inhoudt. In de ict zijn bedrijven erg leverancier-georiënteerd.’

In het curriculum is een beroepscertificaat niet verplicht. ‘In het examenprofiel, waarin staat welke kennis de leerling moet hebben als hij zijn diploma heeft behaald, is de wens opgenomen voor een extern certificaat. Dat is een wens, maar niet verplicht’, zegt Swagemakers. Hij verwacht dat er over een tijdje wel een verplichting is voor een beroepscertificaat. ‘Er gaan steeds meer stemmen op om het advies dwingend te maken.

 

Meer over

BesturingssystemenCertificering

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Resultaatgericht Samenwerken (RGS).

    RGS is een gestructureerde methode die vastgoedprofessionals direct ondersteunt bij kwaliteitsverbetering, kostenefficiëntie en verduurzaming.

    Computable.nl

    De principes van cloud-native techniek

    Cloud-native technologieën voegen flexibiliteit, schaalbaarheid en beveiliging toe en verlagen de operationele kosten voor de IT-omgeving. Hoe dragen Kubernetes, KEDA en AKS hieraan bij?

    Meer lezen

    OpinieSoftware & Development

    Softwareontwikkeling: tijdperk van óf kopen óf bouwen is voorbij

    ActueelSoftware & Development

    Rodeo Software-oprichter Vos veroordeeld tot 63 mln schadevergoeding

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Proximus en Thales vernieuwen it bij Navo, ASR in zee met Outsystems (en meer)

    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: Cybercrimineel ligt op de loer in hoogseizoen, Centric verkoopt Belgische detachering (en meer)

    toetsenbord met security-icoontjes in de vorm van sloten die open en dicht zitten.
    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: European Security Program Microsoft, Atos ondersteunt Nations League, ai-assistent in A&H-winkels (en meer)

    ActueelSoftware & Development

    Kort: 10 miljoen voor Wuunder, TCS kennispartner verzekeraars, Frans factuurplatform naar Benelux (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs