Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Cisco boekt minder winst

06 augustus 2009 - 15:32ActueelCloud & Infrastructuur
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Netwerkleverancier Cisco boekt minder omzet en winst over het boekjaar 2009. De nettowinst kwam uit op 6,1 miljard dollar, dat is twintig procent minder dan een jaar eerder. De jaaromzet kwam uit op 36,1 miljard dollar. Dat is een daling van negen procent ten opzichte van 2008. Ceo John Chambers zag in het vierde kwartaal van 2009 de orders toenemen. Hij denkt dat als die trend zich de komende kwartalen doorzet, er sprake is van een keerpunt in de resultaten van de netwerkleverancier.

Chambers ziet in het vierde kwartaal een verbetering in het aantal genoteerde bestellingen. Hij formuleert zijn optimisme hypervoorzichtig: ‘Als deze trends de komende kwartalen doorzetten, bestaat er een goede kans dat we terugkijkend kunnen concluderen dat het keerpunt lag in onze resultaten over het vierde kwartaal 2009.’ Hoe de orderportefeuille van het bedrijf zich precies ontwikkelde is uit de gepubliceerde cijfers niet op te maken.

Wel blijkt uit de cijfers dat het bedrijf scherp op kosten let. De voorraden onverkochte producten werden ten opzichte van een jaar eerder fors omlaag gebracht.

Onbetaalde rekeningen
Dat de crisis het bedrijf niet onberoerd laat, blijkt onder andere uit het oplopen van de post uitstaande rekeningen. Die post verdrievoudigde in de laatste twaalf maanden tot 610 miljoen dollar. Een jaar eerder stond de teller op 171 miljoen dollar. Een verklaring daarvoor is ook de verruiming van de betalingstermijn van twee naar drie maanden die Cisco de tussenhandel sinds 1 juni 2009 biedt.

Over het uitstaande bedrag betalen afnemers geen rente. De financiering hiervan loopt via Cisco Capital. Sinds oktober 2008 haalde de leverancier via dit financieringsconstructie voor twee miljard dollar meer omzet uit de markt.

Dat Chambers in het vierde kwartaal van zojuist afgesloten het boekjaar (eindigend op 25 juli) het begin van een mogelijk opgaande lijn ziet, blijkt niet uit de resultaten. De netto-omzet daalde ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder met 18 procent. De nettowinst viel bijna de helft lager uit op 1,1 miljard dollar.

Nieuwe strategie
De leverancier maakte begin 2009 bekend dat het plannen heeft de bladeservermarkt te betreden. Dat is traditioneel het terrein van HP, IBM, Dell en enkele andere leveranciers. Netwerkleverancier Cisco presenteerde in maart 2009 samen met enkele technologiepartners zijn Unified Computing-strategie. De hardwarefabrikant wil complete systemen voor datacenters leveren. Het bundelt server-, netwerk-, storage- en virtualisatiecapaciteit in één energiezuinig systeem dat de kosten en de complexiteit van de ict-infrastructuur moet verminderen.

 

Meer over

NetwerkbeheerTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Contract, partner
    Data & AI

    TCS en DXC worden Global Premier-partner van Anthropic

    ai cyclotron
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Europese netwerktech-alliantie ziet licht, Futureproof Group lijft WSB Solutions in (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Beursgang SpaceX verandert ai‑­land­schap

    Cloud & Infrastructuur

    Delftse Qualinx in volledig Europese productieketen

    Cloud & Infrastructuur

    Bouw Amsterdams Microsoft-datacenter verstoord

    Security & Awareness

    Kort: Wantrouwen in niet‑Europese routers, cybercrimineel dol op remote access-tools (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs