Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Databedrijf Caeli helpt UBS met meten van uitstoot

20 december 2022 - 15:30ActueelInnovatie & TransformatieKNMITNO
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Datatechnologie-specialist Caeli uit Amsterdam gaat zakenbank UBS helpen met de analyse van satellietgegevens. Geleverd worden algoritmes die tot op de hectare nauwkeurig uit die data de hoeveelheid ammoniak en methaan kunnen berekenen.

Caeli gebruikt daarbij Tropomi, een satelliet-meetinstrument dat door onder meer KNMI en TNO is ontwikkeld. Deze meetgegevens zijn openbaar beschikbaar. Caeli vult deze data aan met een combinatie van eigen algoritmes, machine learning en andere vormen van ai.

Het Zwitserse UBS wil de CO2– en methaan-uitstoot van grote klanten zoals energiecentrale en staalfabrieken in kaart brengen. Doel is de emissie van deze broeikasgassen te verminderen. Zo wordt voorkomen dat deze bedrijven in de toekomst minder waard worden voor banken en andere beleggers.

De bank is daarvoor een partnerschap aangegaan met Caeli, dat die uitstoot wereldwijd meet aan de hand van geanalyseerde satellietdata. ‘Nu rapporteren grote bedrijven hun uitstoot zelf, maar dat is toch een beetje alsof de slager zijn eigen vlees keurt. Bovendien berekenen bedrijven hun emissies. Wij meten het echt,’ stelt Caeli-directeur Martin Smit.

Ook rapporteren bedrijven hun uitstoot meestal pas anderhalf jaar naderhand. Caeli kan dat per dag, per maand of per kwartaal rapporteren en uitgebreide historische data analyseren, zodat de uitstoot van bedrijven geïndexeerd kan worden. Het spacetech-bedrijf meet ook alle locaties. ’Dat is bij grote corporate bedrijven belangrijk omdat ze anders slechts één locatie vergroenen en elders juist veel meer broeikasgassen uitstoten,’ legt Smit uit.

Caeli werd in 2017 opgericht en wil helpen om twee grote problemen in de wereld op te lossen: luchtvervuiling en klimaatverandering. Het bedrijf heeft inmiddels honderden terabytes aan data van ESA- en NASA-satellieten geanalyseerd en opgeslagen, op basis waarvan overheden en bedrijven betere beleidsbeslissingen kunnen nemen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Carrière

    Project architect Frank over IT bij UW...

    ‘De grootste uitdaging voor ons zit in hóé we de dingen doen.’ Frank is project architect en werkt aan het...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Laatste weekeinde om te stemmen voor de Computable Awards!

    Cloud & Infrastructuur

    Digitale kloof: hoe bereik je 2,6 miljard mensen zonder internettoegang?

    Innovatie & Transformatie

    Imec meldt doorbraak in quantumcomputing

    groei digitalisering
    Data & AI

    Kort: Flinke banengroei ict-sector, week voor digitalisering (en meer)

    Hendrika Willemse
    Innovatie & Transformatie

    Hendrika WiIlemse presenteert Computable Awards 2025

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Déjà vu

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs