Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Google komt met Cloud Bigtable database

06 mei 2015 - 07:12ActueelCloud & InfrastructuurGoogle
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Zoekgigant Google introduceert database-dienst Google Cloud Bigtable. Het richt zich op grote organisaties die op zoeken naar schaalbare rekenkracht voor big-data -toepassingen en de verwerking van grote hoeveelheden data van mobiele apparaten (IoT).

De managed database-service Google Cloud Bigtable is gebaseerd op de open source industrie standaard Apache HBase API. De zoekgigant gebruikt Bigtable intern als database voor diensten als Google Search, Gmail en Google Analytics en zet de dienst nu in de markt als tegenhanger van SQL-databases. Google Cloud Bigtable is gericht op organisaties die grote hoeveelheden data verwerken. Bijvoorbeeld meer dan een petabyte aan data in allerlei verschillende bestandsformaten.

De dienst beschikt over ‘native’ integratie in open-source big data standaarden zoals Hadoop, Spark, Storm en Google BigQuery. Volgens de leverancier is Cloud Bigtable de eerste volledig beheerde database-dienst waarbij gebruikers niet hoeven in te boeten op snelheid, schaalgrote, kosten of efficiëntie.

Het claimt dat de oplossing 2,5 keer meer prestaties levert dat de diensten van concurrenten tegen de helft van de kosten van die diensten. Volgens de aanbieder biedt de database een latency van enkele milliseconden.

Google verwacht dat de database onder andere wordt ingezet in de financieele sector, advertentie-markt, nuts- en telecomsector.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Eén reactie op “Google komt met Cloud Bigtable database”

    1. Henri Koppen schreef:
      6 mei 2015 om 07:47

      Een advies voor bedrijven die in “big data” willen stappen. Azure heeft een sterk nieuw product, AWS had al een sterke propositie en deze van Google is ook sterk.

      Er komen steeds meer API’s voor gezichtsherkenning (how-old.net anyone?), spraak herkenning en machine learning.

      Deze proposities in de cloud zijn in mijn ogen niet of nauwelijks te kloppen. Dan blijft de enige parameter “verwerking van persoonsgegevens” ofwel compliance. Zorg ervoor dat je persoonsgegevens buiten deze cloud diensten houdt (Ja dat kan zonder in te hoeven boeten op functionaliteit) en je bent het ventje.

      We zitten nu echt op een hellend vlak qua versnelling…. De wereld zal nooit meer hetzelfde zijn. We zitten nu echt op het begin van de tipping point. Grappig is dat AI er voorlopig niet komt, systemen zullen nog steeds niet “bewust” zijn, de toepassing echter zal wel als AI aanvoelen….

      Mark my words…

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    inQdo

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Cloud is volwassen, de advisering nog...

    Cloud is volwassen geworden, maar de belofte is voor veel organisaties nog niet ingelost: complexiteit neemt toe, kosten vallen tegen en onafhankelijk advies is schaarser dan het lijkt. Cloudspecialist inQdo...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Software & Development

    Hoe betrouwbaar is onze software?

    Overheid

    Amerikaanse overname Solvinity ketst af; DigiD gered

    Cloud & Infrastructuur

    Wingtech opent frontale juridische aanval op Nexperia

    Cloud & Infrastructuur

    Huawei beweert zonder ASML top van chipindustrie te bereiken

    Security & Awareness

    5 adviezen voor be­drijfs­con­ti­nu­ï­teit bij brand

    Carrière

    Kort: Aantal it-vacatures gedaald, Cegeka doet eerste Zwitserse overname (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs