Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Oracle koopt softwareleverancier projectbeheer

10 oktober 2008 - 08:28ActueelData & AICA TechnologiesCompuwareHP Inc.Oracle
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Oracle neemt softwareleverancier voor project portfolio management Primavera Systems over. Volgens marktanalist Forrester gaat het om een van de grootste leveranciers van applicaties voor projectmanagement naast CA, Compuware en HP.

Oracle neemt Primavera, softwareleverancier voor project portfolio management (ppm) over. Dat bedrijf levert software voor projectbeheer die wordt ingezet voor risico- en kostenanalyses van grote opeenvolgende projecten. De software moet bedrijven helpen bij het beoordelen, stellen van prioriteiten en selecteren van projectinvesteringen en bedrijven moeten betere beslissingen kunnen nemen op basis van realtime gegevens.

Volgens Forrester vormen de Primavera-pakketten Evolve en Prosight de industriestandaard van projectmanagementsoftware. De marktanalist noemt HP, CA en Compuware als belangrijkste concurrenten van de overgenomen softwareleverancier.

 

Overnampad

Het management en de medewerkers van Primavera worden ondergebracht in een aparte divisie die zich richt op de wereldwijde markt voor ppm. De grootste klanten zijn bedrijven waar veel projecten plaatsvinden zoals de bouw, luchtvaartindustrie, defensie en olie- en gasproducenten.

Er zijn geen financiële details van de overname bekendgemaakt. De overname zal voor het eind van 2008 zijn afgerond. Tot die tijd blijven de bedrijven afzonderlijk van elkaar bestaan.

Oracle is op overnamepad. Het nam eerder bedrijven over zoals BEA, Captovation en Clear App.

Meer over

Business IntelligenceDienstenProjectmanagementSoftwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Maak kennis met digitale identiteiten

    De digitale economie groeit snel en de EU heeft strikte regelgeving ingevoerd om de veiligheid en privacy te waarborgen; in deze whitepaper ontdek je hoe digitale identiteiten deze transitie ondersteunen en wat dit voor jouw organisatie betekent.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelSoftware & Development

    ‘Overname Virtual Iron is tegengevallen’

    Computable.nl
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Oracle gaat opnieuw in hardware

    ActueelCloud & Infrastructuur

    KPN kiest integratiearchitectuur van Oracle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs