Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.

Breaking SAP in 60 seconds

27 oktober 20173 minuten leestijdSecurity & Risk

Security kost geld, heel veel geld! Vooral als het te laat is.
Laat u daarom op zien hoe u dit kunt voorkomen.
Wij laten u zien hoe je in 60 seconden in een SAP-systeem kunt inbreken.
Echter vooral hoe u zich kunt wapenen tegen het hacken van uw SAP-systeem en de zaken zo te organiseren dat u “de hand in de koektrommel” ontdekt, terwijl deze er nog in zit.

Vanuit Newitera hebben wij afgelopen dinsdag 24 oktober een zeer succesvol event gehouden met het centrale thema “SAP en Security”. De ronde tafel gesitueerd op onze geweldige nieuwe locatie in Beuningen was te klein voor de dertig klanten, vertegenwoordigd door meer dan vijfendertig vaak jarenlange relaties. Centraal stond een tool genaamd SAST op de agenda, maar in een interactieve middag met onze klanten ging de aandacht, vraagstelling en uitleg vele malen breder. Naast feitelijke tips en tricks over de inrichting van SAP, bijvoorbeeld de verschillende varianten van autorisatietabellen en bijhorende hashes, tot en met checklists met betrekking tot voorbereiding en afhandeling van GDPR. Aandachtig werd er geluisterd en gereageerd op de SAST-presentatie die diep in ging op integrale en realtime monitoring van het gehele landschap van database langs netwerk tot aan de SAP-applicatie aan toe. Duidelijk werd hoe logging vereenvoudigd gevisualiseerd kan worden over verschillende toolsets heen en hoe realtime detectie op eenvoudige wijze direct via tekst, mail etc. verstuurd kan worden. In een live demo was aandacht voor de verschillende niveaus van de bedreiging van een hack. Zo werd uitgelegd hoe illegale admin users kunnen worden aangemaakt, RFC’s kunnen worden misbruikt of zelfs de in de praktijk veel minder afgeschermde development omgeving, die bijna alle klanten hebben, kan worden misbruikt om direct en ongemerkt toegang te krijgen tot de productieomgeving. De massale reacties die wij nu reeds hebben mogen ontvangen, variërend van een aanvraag voor de aangeboden check-up tot en met verzoeken van specifieke en klantgerichte presentaties bij de klanten op locatie, hebben ons gesterkt in het feit dat dit een wezenlijke en actuele problematiek betreft. De combinatie met de aansprekende en interactieve dag maakt dat wij de overtuiging hebben hier iets moois aan onze klanten te hebben aangeboden, dat ook werkelijk oplossingen biedt voor de bestaande (business)issues op het gebied van (SAP)Security dat breder is dan bestaande “single points of attention” in de vorm van toolsets, GDPR, autorisatieproblematiek, etc. Wij bedanken al onze klanten hartelijk die er samen met ons een meer dan interessante dag van hebben gemaakt. Voor die klanten die helaas geen tijd hadden of die wij niet tijdig of via het juiste kanaal hebben kunnen informeren, is er altijd de mogelijkheid contact met ons op te nemen om deze problematiek en de oplossingen gericht en op afspraak te bespreken of te presenteren.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Netwerk als cruciale securitylaag

    Waarom connectiviteit een sleutelrol krijgt in moderne security

    Computable.nl

    De Nieuwe Realiteit van OT Security

    Waarom kritieke systemen om een andere securityaanpak vragen

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Security & Risk

    Nieuwe Cy­ber­be­vei­li­gings­wet van kracht. Dit moet je weten…

    Data & AI

    Kort: EU dwingt Google tot meer open Android, geld zoek bij Knaken, Meta gek op privé-data (en meer)

    Security & Risk

    Gecompromitteerde identiteiten zijn nieuwe hoofdingang voor ransomware

    Digitale werkplek

    Kort: Rijk neemt Eset in de arm, actie Extinction Rebellion tegen datacenter Microsoft (en meer)

    Security & Risk

    De ‘breach gap’ als structureel securityprobleem

    Security & Risk

    Oorlog begint niet met een schot, maar met een storing

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs