Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Cisco: Jedec moet i/o-flessenhals aanpakken

29 oktober 2002 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Standaardengroepen waaronder de Jedec moeten de dreigende i/o-flessenhals onder ogen zien en de bestaande verschillende technologieën die dat willen aanpakken, behandelen. Dit zegt Cisco.

Algemeen directeur Andy Bechtolsheim van Cisco’s divisie voor gigabit-systemen stelt dat de Jedec (Joint Electron Device Engineering Council) een standaard-interface moet definiëren voor dataverkeer op een snelheid van 1 gigabit per seconde of hoger. Bovendien moet die interface signalen afgeven (voor het dataverkeer) van 1 volt of minder.
 
De Cisco-topman neemt hiermee een voorschot op de komst van weer een nieuwe technologie voor dataverkeer; Hypertransport van chipproducent AMD. Die snelle technologie is bedoeld voor het inwendige van computersystemen, maar verbindt ook netwerkkaarten en -infrastructuren.
 
Cisco zal Hypertransport in sommige van zijn producten ondersteunen, maar het laat de concurrerende technologiën RapidIO, PCI-Express en PCI-X niet links liggen. Dat kan de telecomgigant zich niet veroorloven; het neemt dan het risico op het verkeerde paard te wedden én loopt in de tussentijd een deelmarkt – en dus omzet – mis.
 
"We zijn tevreden dat AMD Hypertransport in licentie verkoopt aan derden, maar we hadden liever niet drie verschillende technologiën voor hetzelfde probleem (de aanstaande i/o-kloof – red.) gezien", zei Bertelsheim in zijn toespraak op de Chip2chip-conferentie die deze week plaatsvindt in San José (Californië).
 
"De echte uitdaging komt bij de volgende generatie van deze technologiën. De kwestie waar het om draait is hoe laag we kunnen gaan met het voltage en hoe snel we de data kunnen vervoeren. De Jedec moet nu maar eens aan de slag gaan met een 1 volt-standaard voor gigabit-snelheden. Op dit moment doet namelijk elke leverancier zijn eigen ding."

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Voorbereiding & verhuizing: zo implementeer je de hybride cloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Europese Rekenkamer kraakt EU-strategie voor chipsector

    ActueelData & AI

    EU investeert bijna 2 miljard in digitale innovatie

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Iwell ontvangt bijna 30 miljoen groeigeld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs