Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

IBM en HP komen met nieuwe Java-webdiensten

24 maart 2002 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Jeroen Bezem
Jeroen Bezem

Zowel IBM als HP grijpen de Java One ontwikkelaarsconferentie in San Fransisco deze week aan om nieuwe webdiensten te presenteren.

IBM introduceert nieuwe versies van zijn Websphere Studio toolsuite en van de Websphere Application Server Enterprise Edition. Bij de ontwikkeling daarvan heeft Big Blue zich met name gericht op vereenvoudiging van de applicatie-integratie. De Websphere Studio stelt software-ontwikkelaars in staat om adapters te bouwen gebaseerd op de standaard Java 2 Enterprise Edition (J2EE) architectuur.
 
Aan het pakket heeft IBM nu een grafische gebruikersinterface toegevoegd waarmee de bedrijfsapplicaties makkelijker met elkaar kunnen samenwerken en die bovendien nieuwe applicatie-logica toevoegt. Het bedrijfsproces dat met Studio is ontwikkeld kan vervolgens worden ingezet op de nieuwe applicatie-server en kan worden gepresenteerd als een webdienst die is te integreren met andere processen. De Websphere Application Server EE v4.1 wordt door IBM verkocht voor 35 duizend dollar per cpu. Websphere Studio v4.1, dat vanaf donderdag beschikbaar is, kost 5.999 dollar.
 
Hewlett-Packard lanceert deze week een visueel hulpmiddel voor het HP Webservice Platform 2.0. Daarnaast presenteert HP zijn Webservice Transactions 1.0. Deze software wordt vanaf april geleverd tegen een prijs van zesduizend dollar per cpu. De Webservice Transactions 1.0 is gebaseerd op een vroege implementatie van Business Transaction Protocol (BTP), een ontwikkelstandaard voor het beheer van business-to-business transacties via XML. Het pakket is bedoeld voor applicaties die met elkaar samenwerken via het Simple Object Access Protocol (Soap).
 
Ook het HP Webservice Platform 2.0 wordt ‘Soap-compatibel’. Het krijgt een visuele omgeving voor het presenteren van een Java-applicatieprogrammeringsinterface in de vorm van een webdienst. Dat betekent dat de applicatie kan communiceren met andere applicaties via Soap. Dit visuele hulpmiddel kreeg de naam Service Composer en wordt verkocht voor duizend dollar.

Meer over

Java

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kabinet verdedigt tijdelijk verwijderen van rapport over Amerikaanse ‘Sovereign Cloud’

    Zorg

    Dit zijn de 6 meest besproken thema’s tijdens Zorg & ICT

    Innovatie & Transformatie

    Europa blijft hangen in industrie-erfenis, digitalisering fabriek stokt

    Innovatie & Transformatie

    Dassault Systèmes en Omron vangen digital twin én fabriek in één keten

    Overheid

    Spoelstra Spreekt: Robot Jetten

    Innovatie & Transformatie

    Siemens presenteert autonome industriële ai-agent

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs