Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Intergraph wint ronde in zaak tegen Intel

07 juni 1999 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

In het dispuut over patenten tussen Intel en Intergraph heeft de eerste een cruciale nederlaag geleden. De federale rechter Edwin Nelson heeft Intel in het ongelijk gesteld wat betreft diens claim dat het de rechten bezit op Intergraphs Clipper-techniek. Deze uitspraak ontneemt de belangrijkste grond aan Intels verweer in de rechtszaak.

Intergraph heeft Intel voor de rechter gedaagd wegens het schenden van het patentrecht, het schenden van antitrust-bepalingen en andere onwettige gedragingen. De zaak wordt volgend jaar definitief uitgevochten voor een rechtbank in Alabama. Rechter Nelson gaf zijn standpunt over de bewijsvoering van Intel in een hoorzitting.
Intergraph verwierf naar eigen zeggen het patent over de zogenaamde Clipper-chips – die niet meer geproduceerd worden – in 1987, toen het de activa van de Advanced Microprocessor Division van Fairchild Semiconductor kocht. Beide bedrijven zouden hierover net overeenstemming hebben bereikt, toen National Semiconductor (Natsemi) de controle over Fairchild verwierf. Op de dag van deze overname zouden de activa, inclusief de rechten op de Clipper-techniek, naar Intergraph zijn gegaan.
Intel stelde daar tegenover dat het in 1976 al een licentie-overeenkomst aanging met Natsemi, waarmee het de rechten verwierf op alle technieken onder controle van de laatste. Daaronder vielen volgens Intel ook die van de Fairchild-divisie.
Nelson oordeelde dat deze licentie-overeenkomst geen betrekking had op de Advanced Microprocessor Division. "Onweerlegbare feiten tonen aan dat Natsemi niet de wettelijke autoriteit had om een licentie toe te staan, aangezien de patenten terzake niet aan dat bedrijf toebehoorden, maar aan een juridisch onderscheiden organisatie." Intel zegt in beroep te gaan tegen deze uitspraak.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    AMD volgt schikkingsvoorbeeld van Intel

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs