Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure » Datacenter & Infrastructure » Storage

Itricity vraagt surseance aan

Failliet
22 maart 2011 - 11:39ActueelStorageGlidePathiTricityKPN

Ict-dienstverlener Itricity uit Schiphol-Rijk heeft op 22 maart bij de rechtbank van Haarlem uitstel van betaling aangevraagd. Daarnaast is er ook surseance aangevraagd voor Glidepath, de oude naam van Itricity. Naar verluidt heeft Itricity grote schulden uitstaan, onder andere bij KPN en een aantal andere ict-leveranciers.

Itricity is al een paar maanden op zoek naar een nieuwe investeerder. Het bedrijf kwam in zwaar weer terecht nadat investeringsmaatschappij Van den Ende & Deitmers, bekend als ‘Endeit’, zich had teruggetrokken als investeerder van Itricity. Hierdoor kwam de overname van dataopslagspecialist Dataman door Itricity op losse schroeven te staan. Ict-dienstverlener Kender Thijssen had daarna interesse om branchegenoot Itricity over te nemen, maar zag er uiteindelijk vanaf. Wel werken de twee bedrijven samen om klanten te bedienen.

KPN
Naar verluidt heeft Itricity een schulden uitstaan bij onder andere Getronics KPN, Databasement, Belastingdienst, IBM, Inter Access en enkele kleinere partijen. Deze crediteuren hadden van iTricity het voorstel gekregen om akkoord te gaan met een betaling van een deel van de openstaande schulden. Het verzoek was dan om het resterende af te schrijven. Daarna hebben sommige crediteuren hun openstaande vordering omgezet in een direct opeisbare incasso. Nu het bedrijf surseance heeft aangevraagd gaat de bewindvoerder overleggen met de schuldeisers.

Curator
Als bewindvoerder is Bert van Apeldoorn van Smithuijsen Winters en De Vries Advocaten aangesteld. Hij was nog niet bereikbaar voor commentaar, omdat hij volgens het Haarlemse advocatenkantoor de surseance van Itricity aan het bespreken is. Robbert Rosier, directeur van Itricity, was telefonisch niet bereikbaar.

Wel is er een verklaring opgesteld. Er staat onder andere dat ‘continuiteit en stabiliteit’ is geboden voor de klanten van Itricity. ‘Daarom heeft Itricity deze stap gezet om in rust verder te kunnen onderhandelen met diverse partijen. Inmiddels zijn er diverse gegadigden die al vandaag om tafel komen om de verdere stappen te komen bespreken’, aldus de verklaring.

Meer over

Storage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructure

    Gartner verhoogt groeiprognose it-uitgaven

    De overstap
    Storage

    Soevereiniteit: gemak wint nog vaak van principes

    Storage

    Kort: 6 miljoen voor Innoseis, ACM verbiedt overname delen Delta-netwerk door Glaspoort (en meer)

    Storage

    Vier oorzaken van iot-storingen en hoe je de risico’s kunt beperken

    Storage

    EuroNAS als alternatief voor VMware

    Storage

    Airbus maant: 6.000 A320’s direct aan de grond wegens kritieke softwarefout

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs