Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Security & Risk » Network & Endpoint Security » Network Security

F5 sterk in Application Delivery Controller-markt

10 mei 2007 - 09:56ActueelNetwork Security
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

F5 Networks, speler in Application Delivery Networking, behoudt zijn nummer 1-positie in de Application Delivery Controller-markt (ADC).

Dit blijkt uit een onlangs gepubliceerd Gartner-rapport over het wereldwijde marktaandeel van bedrijven in de Application Acceleration Equipment-markt over het vierde kwartaal van 2006. F5 voert de ADC-markt aan met een marktaandeel van 33,5 procent op basis van behaalde omzet in het vierde kwartaal van 2006. Dankzij dit kwartaalresultaat bemachtigde F5 ook de hoogste positie voor het kalenderjaar 2006, met een marktaandeel van 33,7 procent.

Verder behoudt F5 zijn leidende positie in het ADC-subsegment 'Advanced Platforms' met een marktaandeel van 59,9 procent in het kalenderjaar 2006. Dit is ruim viermaal zoveel als het aandeel van de dichtstbijzijnde concurrent.

Volgens het Gartner-rapport houdt de trend om servers te centraliseren en voor het web geschikte intranetapplicaties in te zetten, aan in 2006. Dit stuwt de omzet van Application Acceleration-leveranciers op tot meer dan 1,5 miljard dollar. De ADC-markt groeide volgens het Gartner-rapport tussen het derde kwartaal en het vierde kwartaal van 2006 met bijna zes procent, waardoor het jaar werd afgesloten met een omzet van bijna 933 miljoen dollar. Dit betekende een stijging van 28,2 procent ten opzichte van 2005. Verder meldt het rapport dat het ADC-subsegment 'Advanced Platforms' een groei van 5,5 procent vertoonde in het vierde kwartaal van 2006. Het jaar werd voor dit segment afgesloten met een omzet van meer dan 524 miljoen, een stijging van bijna 37 procent vergeleken met 2005.

Het ADC-aanbod van F5 combineert BIG-IP high-performance hardwareplatforms met BIG-IP-software tot een veelzijdige, geavanceerde oplossing. Klanten zijn hiermee verzekerd van optimale applicatiebeveiliging, -optimalisatie en -beschikbaarheid. TMOS, de intelligente, modulaire en schaalbare architectuur van F5, is uniek op de markt met een volledige IP-applicatieproxy, iRules-programmeertaal, TCP Express en een iControl-interface voor applicatie-integratie.

"Onze prestatie in de ADC-markt onderstreept de effectiviteit van de TMOS-architectuur", zegt Fred Noordam, Country Manager Nederland bij F5. "De vraag naar schaalbare en flexibele oplossingen voor Application Delivery is groot, en F5 biedt hiervoor één compleet platform. Naast onze producten bieden we aantrekkelijke extra's, zoals onze DevCentral community die klanten inspraak biedt in innovatie en intelligente integratie mogelijk maakt tussen de applicatie-, netwerk- en beveiligingsteams binnen een organisatie."

Meer over

DienstenNetwerkbeheerTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Network Security

    Kort: Achmea schudt SAP-compliance op, Plat4mation koopt Deense Adeno (en meer)

    Network Security

    Kort: TNO en Intelic sluiten drone-pact, Amerikaanse robots naar Europa (en meer)

    Network Security

    Kort: ProRail beveiligt spoor zee met Genetec, Databricks wil in Amsterdam naar 1000 employees (en meer)

    Network Security

    Monitoring dreigingen, crisisoefeningen en ketenbeveiliging schieten tekort

    Network Security

    Snowflake doet grootste overname ooit met acquisitie van Observe

    Onited
    Network Security

    Kort: Nederland hekkensluiter voor tech-vrouwen, overname van Surelock en Rijkswaterstaat draagt it-beheer over

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs