Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Duurzaam datacenter EvoSwitch breidt capaciteit uit

08 mei 2007 - 06:433 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurAPCEvoswitch

EvoSwitch, een carrier-neutraal datacenter dat klimaatneutraal (carbon neutral) opereert, breidt de capaciteit uit. Het duurzame datacenter heeft afgelopen maand de deuren geopend, maar heeft nu al besloten om te investeren in extra dieselgeneratoren en een nieuwe energiezuinige Uninterruptable Power Supply (UPS). Hiermee kan EvoSwitch meer stroomcapaciteit per vierkante meter leveren.

EvoSwitch had al twee dieselgeneratoren, die stroomstoringen in het vaste net kunnen opvangen. Er zijn nu vier nieuwe dieselgeneratoren bijbesteld. Ook is er een nieuwe UPS geïnstalleerd, een energiezuinige noodstroomvoeding met zogenoemde 'Delta Conversion'-techniek(*) van fabrikant APC, om een overgang naar de dieselgeneratoren vlekkeloos te laten verlopen. "Het betekent dat we meer elektra per vierkante meter binnen het gebouw krijgen," zegt Laurens Rosenthal, Innovation Director van EvoSwitch. "We hebben besloten om deze investeringen gelijk in de beginfase te doen. Hoe langer we de uitbreiding uitstellen, hoe moeilijker het wordt om de capaciteit te vergroten. Op het moment dat ons datacenter volledig gevuld is, wordt het lastig om zulke aanpassingen te maken. Wij kunnen die maatregelen nu nog nemen."

Wachtlijsten concurrenten
"De uitbreiding van de capaciteit is illustratief voor onze marktverwachtingen," zegt Rosenthal. "Wij zitten nog in de fase dat we klanten moeten acquireren, maar we zien dat er een tekort in de markt is aan datacenterruimte. Tussen 1995 en 2001, in de hoogtijdagen voorafgaand aan de dotcom crash, is er flink geïnvesteerd in datacenters. Teveel. Vanaf 2001 zijn die investeringen stopgezet. Investeerders wilden geen geld meer steken in telecom, omdat ze grote verliezen hadden geleden. Ondertussen is het internet wel gestaag blijven doorgroeien, op basis van de overcapaciteit die destijds in de markt aanwezig was. Nu zijn we op een punt gekomen dat er wel weer geïnvesteerd moet worden in datacenterruimte. Sommige datacenters hanteren zelfs wachtlijsten. Het feit dat er wachtlijsten bij concurrenten zijn, geeft aan dat er een tekort in de markt is."

Duurzame strategie
De uitbreiding past binnen het beleid van EvoSwitch, om aan de ene kant het energieverbruik van het datacenter te beperken en aan de andere kant wel ruimschoots de energiecapaciteit voor klanten beschikbaar te hebben. Rosenthal: "Dat klinkt misschien als een tegenstrijdigheid, maar is het niet. Er is een schaarste aan energie. Daarvoor nemen we binnen EvoSwitch onze verantwoordelijkheid, door te investeren in innovatieve energiebesparende systemen. Maar de behoefte aan serverhuisvesting is er nu eenmaal. Dat is een maatschappelijk gegeven. De behoefte aan energie is er dus ook. Het is alleen belangrijk om efficiënt om te springen met het energieverbruik. Door onze investeringen in energiezuinige systemen, waaronder koeling en noodstroomvoeding, kunnen wij zeer efficiënt ingerichte serverhuisvesting bieden. Hierdoor verbruiken wij, en dus onze klanten, zeker 20 procent minder stroom."

APC Delta Conversion
(*) Delta Conversion is een techniek van fabrikant APC, die een energiebesparing oplevert van 5 procent ten opzichte van een traditionele noodstroomvoeding. Normaal gesproken komt de energie binnen als wisselstroom, waarna het gelijk omgezet wordt in gelijkstroom. Daarna gaat het de batterij in. Vervolgens wordt de gelijkstroom weer omgezet in wisselstroom, wanneer de servers gevoed kunnen worden. Een traditionele UPS doet dat proces constant. APC heeft met Delta Conversion een speciale techniek voor ontwikkeld, waardoor je niet telkens de volledige stappen hoeft te maken.

Meer over

Storage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    SureSync en Logius genomineerd voor Co...

    SureSync is dit jaar trots op drie nominaties bij de Computable Awards 2025. Eén van de meest opvallende nominaties is...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Clingendael waarschuwt: Nexperia-ingreep kan uitmonden in geopolitieke chipcrisis

    Innovatie & Transformatie

    It als groeimotor? Alleen met een plan

    Innovatie & Transformatie

    Aanbestedingen botsen met autonomie

    e-mail lost silent drop smishing
    Security & Awareness

    Kort: Bank-smishing x10, Microsoft silent drops lopen spuigaten uit (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Minister vreest Chinese spelletjes om Nexperia vleugellam te maken

    Carrière

    Onverantwoord gedrag kostte Chinese bestuurder Nexperia de kop

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs