Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Integratiesoftware Talend decodeert Panama Papers

Integratiesoftware Talend decodeert Panama Papers
18 mei 2016 - 15:42ActueelGovernance & PrivacyTalend
Henk Boot
Henk Boot

Het International Consortium of Investigative Journalists (ICIJ) gebruikt de open source data integratie-technologie van Talend om nieuwe inzichten te ontlokken aan het grootste datalek in de geschiedenis, de Panama Papers. Deze omvatten meer dan 11,5 miljoen versleutelde documenten die details onthullen van organisaties die de hulp benutten van een advocatenkantoor in Panama om geld weg te sluizen.

ICIJ (International Consortium of Investigative Journalists) gebruikt Talends open source integratiesoftware om meer dan 2,6 TB te laden aan ongestructureerde data in een Neo4j grafische database. Deze gebruikt het Linkurious graph visualization-platform om informatie te ordenen en toegankelijk te maken. De data omvatten bestanden uit relationele databases, e-mails en verscheidene andere typen bestand die gaan over de 215.000 offshore bankrekeningen en brievenbusfirma’s die het advocatenkantoor en zijn voorgangers in het leven hebben geroepen voor duizenden individuen tussen 1977 en 2015.

‘Als data-analyse-project zijn de Panama Papers op verschillende niveaus belangwekkend. We hebben het hier over werk dat intuïtieve big data-technologie nodig heeft’, zegt Laurent Bride, cto van Talend. ‘We zijn ingenomen dat onze oplossing is gebruikt in dit project, samen met onze partner Neo4j met wie we al heel lang samenwerken.’

De documenten uit dit belangwekkende lek zijn aanvankelijk aangeboden aan de Duitse krant Süddeutsche Zeituing die op zijn beurt de informatie heeft gedeeld met ICIJ dat zijn hoofdkantoor in Washington heeft. Dit is een netwerk van onafhankelijk werkende onderzoeksjournalisten in de hele wereld met meer dan honderd mediapartners. In de door ICIJ openbaar gemaakte, doorzoekbare database zit informatie over meer dan tweehonderdduizend offshore entiteiten die onderdeel uitmaken van het onderzoek naar de Panama Papers, alsmede informatie over meer dan honderdduizend aanvullende bedrijven die onderdeel waren van de studie van ICIJ Offshore Leaks investigation uit 2013. Door de software van Talend te gebruiken lukt het ICIJ om snel de verbanden helder te krijgen tussen de geheime informatie over offshore bedrijven en de mensen die erachter zitten.

Meer over

DatabasesOpensource

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Regelgeving en zorgplicht helpen organisaties om succesvol en veilig te zijn

    Hoe helpen regelgeving en zorgplicht organisaties om succesvol en veilig te zijn?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    inQdo

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Cloud is volwassen, de advisering nog...

    Cloud is volwassen geworden, maar de belofte is voor veel organisaties nog niet ingelost: complexiteit neemt toe, kosten vallen tegen en onafhankelijk advies is schaarser dan het lijkt. Cloudspecialist inQdo...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Deal handen schudden overname
    Cloud & Infrastructuur

    Talend neemt Franse api-specialist Restlet over

    Computable.nl
    Data & AI

    Big-data specialist Talend gaat naar de beurs

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs