Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Polycom neemt HP Halo telepresence over

03 juni 2011 - 14:51ActueelCloud & InfrastructuurCiscoHP Inc.MicrosoftPoly
Witold Kepinski
Witold Kepinski

Telecomleverancier Polycom heeft HP's videoconferencing telepresence-onderdeel Halo voor 89 miljoen dollar overgenomen. Polycom blijft nauw samenwerken met HP. Polycom heeft nu ook banden met Juniper en Microsoft op het gebied van unified communications. Polycom is daarnaast ook lid geworden van een interoperabiliteit consortium. Met deze stappen wil het bedrijf sterker concurreren tegen Cisco's videoconferencingoplossingen.

Het bekendste product van die HP's unified communicationsafdeling was 'Halo', dat ongeveer vijf jaar geleden op de markt werd gebracht. Halo, dat werd ontwikkeld in samenwerking met filmproducent Dreamworks, was 'telepresence' in de letterlijke zin van het woord, met volledige Halo-vergaderzalen, een specifiek daarvoor bestemd netwerk, verborgen speakers en HD-schermen die je het gevoel gaven met je gespreksgenoot aan tafel te zitten.

Halo is aan de prijs, zowel in aanschaf (ongeveer een half miljoen dollar per vergaderzaal) als in ondersteuning (naar schatting nog eens 18.000 dollar per maand). Concurrenten brachten bovendien in de voorbije jaren veel goedkopere en vergelijkbare telepresencesystemen op de markt. Het verklaart waarom HP wereldwijd nog maar zo'n 425 Halo-kamers heeft geïnstalleerd.

Cisco

Polycom zegt technologie ontwikkelen om Halo te laten samenwerken met zijn bestaande videoconferencingsystemen. Als deel van de overeenkomst wordt HP reseller van alle systemen van Polycom. Ook wordt Polycom's videotechnologie geschikt voor HP's mobiele platform webOS dat draait op toekomstige HP-smartphones en HP's TouchPad tablet.

Voor Polycom is deze overname ook een manier om de zich sterker te positioneren tegen Cisco's Tandberg-videoconferencing oplossingen en tegen partner Microsoft, dat sinds kort Skype in handen heeft.

Open Visual Communications Consortium

Polycom is een samenwerking gestart met internationale service providers, zoals BT Conferencing, Orange Business Services en Global Crossing. Zij werken gezamenlijk aan het wegnemen van drempels voor het brede gebruik van videocommunicatie. Dat is mogelijk door interoperabiliteit van zakelijke telepresence- en videoconferencingsystemen te waarborgen. De samenwerking krijgt vorm in het Open Visual Communications Consortium. OVCC biedt connectiviteit binnen netwerken van verschillende serviceproviders. Daardoor is het voor bedrijven, overheden, universiteiten, gezondheidszorginstellingen en andere organisaties makkelijker om telepresence en videoconferencing in te zetten, aldus Polycom's ceo Andrew Miller. OVCC ondersteunt alle videosystemen, variërend van telepresence- en vergaderkamersystemen tot HD- en SD-videocommunicatie, desktop-clients en mobiele apparatuur. Ook Cisco's Telepresence Interoperability Protocol (TIP).

In samenwerking met Datanews

Meer over

NetwerkenTelecomUniversal Communications

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    GS1 Nederland

    Superunie ziet GS1 PAC als krachtige tool voor delen van verpakkingsdata
    Pijl naar rechts icoon

    DataChecker

    Budbee controleert identiteit koeriers (Budbee en DataChecker)
    Pijl naar rechts icoon

    AmeXio

    Modernisering van het digitale platform van Sligro Food Group (AmeXio en Sligro Food Group)
    Pijl naar rechts icoon

    E-Mergo BV

    Van dashboards naar datagedreven alerts met Power Platform (E-Mergo en Lavans)
    Pijl naar rechts icoon

    Carapax IT

    Monitoring luchtkwaliteit in industriële omgevingen met innovatieve data-analyse en AI-oplossingen (Comon Invent en Carapax IT)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Juniper en Polycom sluiten telepresence-pact

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Polycom introduceert VVX 1500 business media telefoon

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Polycom introduceert 1080p HD Telepresence

    Cloud & Infrastructuur

    Polycom Distributed Media Application

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Polycom vereenvoudigt visuele communicatie

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    HP Halo: wereldwijd vergaderen zonder reistijd

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs