Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Fujitsu sluit ontslagen niet uit

04 november 2008 - 13:51ActueelCarrièreFujitsuFujitsu Siemens ComputersSiemens
Jolein de Rooij
Jolein de Rooij

Fujitsu Siemens sluit niet uit dat het de komende tijd personeel moet ontslaan. De reden hiervoor zou echter niet liggen in de overname van het Siemens-deel door Fujitsu van de vroegere joint venture, maar in de huidige economische malaise.

De woordvoerder van het Duitse hoofdkantoor van Fujitsu Siemens: "Er is momenteel nog geen definitieve beslissing gevallen over een mogelijke reorganisatie, maar als dat gebeurt zal het gaan om een kleine herstructurering en niet om massaontslagen. Er zullen zeker geen totale vestigingen gesloten worden."

Dat de woordvoerder ontslagen ‘niet wil uitsluiten' ligt volgens hem niet zozeer aan de Japanse overname, maar vooral aan de huidige economische malaise: "Ook wij worden geconfronteerd met de globale financiële crisis. Wij merken dat vooral op de zakelijke markt. Natuurlijk biedt de huidige crisis ook ook kansen. Als twee banken moeten fuseren, zullen ze een nieuwe infrastructuur nodig hebben."

Merknaam verandert in Fujitsu

De eerste personele wijziging wordt gevormd door het opstappen van Bernd Bischoff, ceo en president van Computers. Aan dit vertrek zouden ‘persoonlijke redenen' ten grondslag liggen. Wereldwijd heeft Fujitsu- zo'n tienduizend mensen in dienst, waarvan 120 bij de Nederlandse vestiging in Maarssen.

Op termijn zullen de producten van de vroegere joint venture niet meer onder de merknaam Fujitsu Siemens worden verkocht, maar onder de merknaam Fujitsu. De woordvoerder: "De overname moet 1 april zijn afgerond. Daarna is er een overgangsfase van zo'n zes maanden. Daarna wordt de merknaam van onze producten veranderd in Fujitsu."

Overname rond in 2009

Dinsdagochtend werd bekend dat Fujitsu Siemens Computers volledig in Japanse handen komt. Fujitsu betaalt Siemens 450 miljoen euro voor de Duitse helft van hun joint venture Fujitsu Siemens Computers. De overname moet op 1 april 2009 rond zijn.

Het Amerikaanse zakentijdschrift Forbes meldde eerder dat de overname door Fujitsu van het Siemens-deel van de joint venture geen gevolgen zou hebben voor het personeelsbestand van Fujitsu-Siemens. Dat blijkt dus niet te kloppen. Naar aanleiding daarvan is dit artikel om 19:00 aangepast.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Fujitsu Siemens volledig in Japanse handen

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Fujitsu Siemens: Joint venture blijft

    Computable.nl
    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Richtingloos Fujitsu leeft op te grote voet

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Fujitsu Siemens krijgt nieuwe naam en baas

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Fujitsu wil af van harde-schijfactiviteiten

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Dell verplaatst productie naar Polen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs